Opera GX mi Chrome mu?

Opera'nın reklam engelleyicisi verileri alıyor. Opera'nın adblock'u uBlock Origin'in yanından bile geçemez. O eklentilerin aynısını Chrome'de de kullanabilirsin.
Yalnız Chrome, Opera GX gibi kenar çubuğu yok. Kenar çubuğu olması kullanışlı yapıyor. Ve bütün tarayıcılar veri çalıyor. Chrome'de.

Gerek yavaşlığı gerek düşük FPS'si ile Opera kullanmanızı asla önermem Chrome'ninde pek bir farkı yok ama Firefox öneririm.

Opera'nın tek artı yanı reklam engelleyici olabilir.

Opera GX kullanıcılarından "Hacı RAM, işlemci kısıtlayabiliyorsun. Çok iyi tarayıcı he." diyerek gezenler var. Bilmiyorlar ki kısıtlama yapınca tarayıcının işlevi düşüyor.
Her neyse.

Chrome stabildir. Arkasında Google var. En azından güvenebileceğim bir yerdir. O yüzden Chrome diyorum.

Firefox. Açık kaynaklı ve az kaynak tükettiğinden 2 yıldır kullanıyorum.
Chrome ve Opera GX kökenleri aynı ikisi de Chromium zaten. Sevemiyorum. Bana biraz ters düşüyor ikisi de.

Neden kimse gerekli yerlerde 2'sini de kullanmayı aklına getirmiyor anlam veremiyorum gerçekten. Bence Opera'nın kendine özel VPN'si çok işlevsel. Sadece sırf bunun için bile kenarda tutulabilir. Geri kalanda da Chrome kullanırsın bitti gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı