Opera GX mi Chrome mu?

Nasıl kullanışlı bulmuyorsunuz hocam?
Ayarlar sayfası çok karmaşık. Bir şeyi bulmak için uzun uğraşlar vermek gerekiyor. Özelliklerinin bol olduğu doğrudur, ayrıca bir eksi yanı daha ise sizin de bahsettiğiniz RAM canavarı olması.

Neden Opera GX?
1- internette daha kolay sörf yapabiliyorsun. Mesela YouTube izlerken arkada Instagram'da bile gezebiliyorsun.
2- Chrome gibi zevksiz tasarımı, çok fazla RAM tüketimi yok. Üstelik RAM sınırlayıcıları bile var. Ne kadar RAM kullanacağını kendin seçebiliyorsun.
3- eklentileriyle Discord, Instagram, Twitter, YouTube, WhatsApp gibi sosyal medyaları herhangi bir yerde yan ekran olarak açabilir, (sekme açmadan)üstelik sabitleme ile 2 ekran kullanabilirsin. Yine aynı RAM'i yiyecek ama 2 sayfa kullanacaksın. Gerçekten müthiş.
4- öteki eklentileriyle, örneğin hesap makinesi, çeviri, pacman tarzi oyun falan. Not gibi eklentileri ile kolayca zamandan tasarruf edebilirsin. Örneğin bir sitedeki bir metni çevireceksin. Yeni sekme açmadan çeviri ikonuna tıkla ve anında çevir.
5- çok iyi tasarımı var. Tarayıcının renklerini ayarlayabilirsin, yeni sekme açtığında bir müzik bile koyabilirsin. Yazı yazarken veya silerken bir müzik ekleyebilirsin.
6- reklam engelleyicisi var. Kendine özel.

Tamamen güvenilir. Chrome'dan kat kat daha iyi.

Opera'nın güvenlik ile alakalı sorunları vardı sanırım.
Ayrıca Opera'nın çok fazla göz boyamak için getirdiği gereksiz özellikleri de mevcut. Tamamen boş.

Ayarlar sayfası çok karmaşık. Bir şeyi bulmak için uzun uğraşlar vermek gerekiyor. Özelliklerinin bol olduğu doğrudur, ayrıca bir eksi yanı daha ise sizin de bahsettiğiniz RAM canavarı olması.
Karışık geldiyse bir şey diyemem. Ayarlar sekmesinde arama yaparak istediğimiz ayarı bulabiliyoruz bu arada.
Neden Opera GX?
1- internette daha kolay sörf yapabiliyorsun. Mesela YouTube izlerken arkada Instagram'da bile gezebiliyorsun.
2- Chrome gibi zevksiz tasarımı, çok fazla RAM tüketimi yok. Üstelik RAM sınırlayıcıları bile var. Ne kadar RAM kullanacağını kendin seçebiliyorsun.
3- eklentileriyle Discord, Instagram, Twitter, YouTube, WhatsApp gibi sosyal medyaları herhangi bir yerde yan ekran olarak açabilir, (sekme açmadan)üstelik sabitleme ile 2 ekran kullanabilirsin. Yine aynı RAM'i yiyecek ama 2 sayfa kullanacaksın. Gerçekten müthiş.
4- öteki eklentileriyle, örneğin hesap makinesi, çeviri, pacman tarzi oyun falan. Not gibi eklentileri ile kolayca zamandan tasarruf edebilirsin. Örneğin bir sitedeki bir metni çevireceksin. Yeni sekme açmadan çeviri ikonuna tıkla ve anında çevir.
5- çok iyi tasarımı var. Tarayıcının renklerini ayarlayabilirsin, yeni sekme açtığında bir müzik bile koyabilirsin. Yazı yazarken veya silerken bir müzik ekleyebilirsin.
6- reklam engelleyicisi var. Kendine özel.

Tamamen güvenilir. Chrome'dan kat kat daha iyi.
Hocam Chrome kadar RAM tüketimi yok demişsiniz, burada ne yazık ki size katılmıyorum. Üstelik RAM kullanımı sınırlayınca kasmalar baş gösteriyor. Ve güvenilir değil. Hatta güvenilir olmamasıyla tanınıyor. Bunları en sevdiği 2. tarayıcı Opera GX olan birisi olarak söylüyorum.
Öyle bir şey yok dostum 1.5 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım.
Sorun yaşamamanız güvenilir olduğu anlamına gelmez. Çoğunluk güvenilir değil diyor, siz güvenilir diyorsunuz. Kime inanmalıyız? Siz farkında olmadan özelinizi pazarlasalar vs nasıl anlayabilirsiniz. Ha diğer tarayıcılarda bana göre güvenilir değil.

Sorun yaşamamanız güvenilir olduğu anlamına gelmez. Çoğunluk güvenilir değil diyor, siz güvenilir diyorsunuz. Kime inanmalıyız? Siz farkında olmadan özelinizi pazarlasalar vs nasıl anlayabilirsiniz? Ha diğer tarayıcılarda bana göre güvenilir değil.

Dostum sadece ben demiyorum. Milyonlarca kişi kullanıyor. Kullanan fenomen içerik üreticileride var ve ben bu zamana kadar kimseden bir şikayet duymadım. Sadece bazıları sallamaya başladı. Şimdi sen söyle kime güvenelim?

Geri
Yukarı