Opera GX mi Chrome mu?

Brave'de de kenar çubuğu var ama Opera GX gibi değil. Vivaldi ya da Brave kullanabilirsin, kenar çubukları var ve güvenilir tarayıcılar.

Eki Görüntüle 1403805
Vivaldi'yi kullandım fakat çok işlevli gelmemişti Opera'ya göre. Duyduğuma göre Opera'dan ayrılan bir ekip yapmıştı ve daha güvenilir. Brave de gayet iyi fakat sırf optimizasyonu yüzünden Edge kullanıyorum.

Vivaldi'yi kullandım fakat çok işlevli gelmemişti Opera'ya göre. Duyduğuma göre Opera'dan ayrılan bir ekip yapmıştı ve daha güvenilir. Brave de gayet iyi fakat sırf optimizasyonu yüzünden Edge kullanıyorum.

Brave'in optimizasyonu kötü değil, bilgisayara ve işletim sistemine göre değişir ama gerçekten az kaynak kullanıyor, hızlı ve tak çalıştır tarayıcı. Eklenti falan kurmana gerek yok, kendisi gizliliğini sağlıyor. Ek güvenlik istersen Malwarebytes browser guard kurabilirsin.

Brave'in optimizasyonu kötü değil, bilgisayara ve işletim sistemine göre değişir ama gerçekten az kaynak kullanıyor, hızlı ve tak çalıştır tarayıcı. Eklenti falan kurmana gerek yok, kendisi gizliliğini sağlıyor. Ek güvenlik istersen Malwarebytes browser guard kurabilirsin.

Optimizasyon derken Microsoft ekosisteminden bahsetmiştim. Genel olarak çoğu işimi Microsoft ile hallettiğim için Edge kolaylık sağlıyor. Sanırım biraz yanlış anlatmışım. 😛

Neden Opera GX?
1- internette daha kolay sörf yapabiliyorsun. Mesela YouTube izlerken arkada Instagram'da bile gezebiliyorsun.
2- Chrome gibi zevksiz tasarımı, çok fazla RAM tüketimi yok. Üstelik RAM sınırlayıcıları bile var. Ne kadar RAM kullanacağını kendin seçebiliyorsun.
3- eklentileriyle Discord, Instagram, Twitter, YouTube, WhatsApp gibi sosyal medyaları herhangi bir yerde yan ekran olarak açabilir, (sekme açmadan)üstelik sabitleme ile 2 ekran kullanabilirsin. Yine aynı RAM'i yiyecek ama 2 sayfa kullanacaksın. Gerçekten müthiş.
4- öteki eklentileriyle, örneğin hesap makinesi, çeviri, pacman tarzi oyun falan. Not gibi eklentileri ile kolayca zamandan tasarruf edebilirsin. Örneğin bir sitedeki bir metni çevireceksin. Yeni sekme açmadan çeviri ikonuna tıkla ve anında çevir.
5- çok iyi tasarımı var. Tarayıcının renklerini ayarlayabilirsin, yeni sekme açtığında bir müzik bile koyabilirsin. Yazı yazarken veya silerken bir müzik ekleyebilirsin.
6- reklam engelleyicisi var. Kendine özel.

Tamamen güvenilir. Chrome'dan kat kat daha iyi.
Opera'nın reklam engelleyicisi verileri alıyor. Opera'nın adblock'u uBlock Origin'in yanından bile geçemez. O eklentilerin aynısını Chrome'de de kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı