Opera GX mi Chrome mu?

Dostum sadece ben demiyorum. Milyonlarca kişi kullanıyor. Kullanan fenomen içerik üreticileride var ve ben bu zamana kadar kimseden bir şikayet duymadım. Sadece bazıları sallamaya başladı. Şimdi sen söyle kime güvenelim?
Kullanan kişi sayısı kadar güvenilir değil diyende var. İçerik üreticilerin çoğu da reklam alıyor. Kendi isteğiyle kullananlar var tabii.

@vanvan O fenomenlerin çoğu sponsor alıyor, bunlarda iyi para veriyor tabii, sonra gerçekten iyi bir tarayıcıymış gibi konuşup duruyorlar. Hiçbir şeyden haberleri olmadan.

Tamamen güvenilir. Chrome'dan kat kat daha iyi.
Evet canım. Gizlilik politikasını okur musun rica etsem?

Bu Opera ne yapıyor da az ram harcıyor ya. Edge gibi kullanmadığın sayfayı mı kapatıyor yoksa ram kısıtlama diye bir özellik ekleyip ram harcamadığını mı sandırıyor?

Son düzenleme:
Evet canım. Gizlilik politikasını okur musun rica etsem?

Bu Opera ne yapıyor da az ram harcıyor ya. Edge gibi kullanmadığın sayfayı mı kapatıyor yoksa ram kısıtlama diye bir özellik ekleyip ram harcamadığını mı sandırıyor?
Aynen öyle. Chrome daha az RAM tüketiyor. Bunu bizzat denedim. Opera 300, Chrome 100 MB RAM tüketiyor. (Yalnızca yeni sekme sayfası açıkken.)

Biraz tuhaf karşılaştırma olmuş. Görsellik bakımından Opera GX daha iyi ama güvenilirlik ve Google servisleri ile gelişmiş değil. Güvenlik konusunda güvenlik açıkları mevcut, ilk güncelleme normal Opera'ya geliyor sonra Opera GX'e geliyor. Kullanacaksanız normal Opera kullanın.

Şahsen Google'ın tasarımını daha iyi buluyorum. Opera'nın bana göre tek avantajı o yandaki çubuk, gerçekten çok işlevli.

Brave'de de kenar çubuğu var ama Opera GX gibi değil. Vivaldi ya da Brave kullanabilirsin, kenar çubukları var ve güvenilir tarayıcılar.

1653910036734.png

Chrome diyorum ama Opera GX'in sevdiğim yanı hızlı bir VPN'si bulunması.

VPN bile değil aslında, proxy. Proxy sizi gizlemez sadece Twitch'te sadakat puanı kullanabilirsin ya da yasaklı sitelere falan girebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı