Opera GX nasıl?

Ne gibi becerileri var tarayıcının? RAM ve işlemci sınırlandırma ayarları nasıl yapılmalı? Önerebileceğiniz bir ayar var mı?
RAM kullanımını kısınca tarayıcı düzgün çalışmıyor. Bu özelliği merak ettiğim için indirip denemiştim sırf, en azından kendi deneyimlerim ve çevreden duyduklarım bu yönde. Onları kısmanızı önermiyorum.

Ne gibi becerileri var tarayıcının? RAM ve işlemci sınırlandırma ayarları nasıl yapılmalı? Önerebileceğiniz bir ayar var mı?
Ben genelde sınırlama yapmıyorum ama oyun içindeyken 1GB RAM sınırlaması yapabilirsiniz. Kenar çubuğundan Twitch, Whatsapp gibi uygulamalara hemen erişebiliyorsunuz ve Opera'nın kendi temizleme programıyla detaylı bir temizlik yapabiliyorsunuz.

Opera GX, Gizlilik ve güvenlik açısından iyi bir firma değil. VPN'i VPN değil. Reklam engelleyicisi adam akıllı çalışmıyor. Mükemmel yazanlar neye göre olduklarını yazabilir mi?

Arkadaş iyi açıklamış yine de bir şey eklemek isterse etiketliyorum. @unnamedington

Kendine özel vpn var.
Knedine özel reklam engelleyici var.
Tasarım rengini sen seçebiliyorsun.
Ve en sevdiğim whatsapp web var.
Bedava oyunları gösteren sekmesi var.
Tema seçebiliyorsun.
Yazı tipi ayarı.
Zararlı sitelerden koruma ayarı.(güvenli gezinti gibi)
Ve her indirmede farklı klasör seçebiliyorsun. Chrome gibi değil.
Pil gücü tasarrufu.

Bunlar sadece bazıları dahası var.

Chrome bırakıp direkt geçerseniz, arayüzü hantal gelecektir. Animasyonlar ile Chromium sağladığı akıcılığı baya bozmuşlar. Bana göre aşırı göz yorucu renk şemaları kullanıyor. Kullandığı siyah temada aynı şekilde göz yorucu. Opera kullanma takıntınız varsa normal Opera'yı tavsiye ederim.
Tabii kişisel fikrimi soracak olursan. Brave, Firefox, Edge ya da Chrome kadar performanslı değiller. Gizlilik odaklı tarayıcı arıyorsan Brave ve Firefox öneririm. Daha az kaynak tüketimi ve akıcılık arıyorsan Edge ve Chrome öneririm. Özelleştirme seçeneği arıyorsan eski Opera geliştiricilerinin yeni tarayıcısı Vivaldi'yi tavsiye ederim.
Vivaldi ile Opera kıyaslayacak olursam. Opera belirli reklamlar ile tarayıcıya özellik getirmeye çalışıyor ve kullanıcı gizliliğini baya hiçe sayıyor. Çinli geliştiriciler halen Avrupa ve Amerika ülkeleri gibi denetleyen düzenli kurumlar yok. Çin hükümeti veri sattığı sürece firmaları gereksiz kolluyor.
Vivaldi ise bunun için bir sınır tanımıyor. Sol menü işlevi Opera'ya göre kat ve kat ileride diyebilirim. Eğer ayarları kafanı kurcalar ya da sorun yaşarsan konu açabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak çok daha detaylı ve göz yormayan temaları Vivaldi sunuyor. Aslında bu Opera GX fikrini, Vivaldi Razer ile anlaşmalı renkli tarayıcı yaptıktan sonra Opera uygulamıştı. Bir tık eski geliştiricilerinden fikir çalıyorlar. Ayrıca Opera'nın Chromium'un sunduğu özellikleri kendi özelliği gibi sunma sıkıntısı var. Ben bu tarz sahtekar pazarlama yapan firmalara ayrı ayar oluyorum.

Son düzenleme:
Opera GX, Gizlilik ve güvenlik açısından iyi bir firma değil. VPN'i VPN değil. Reklam engelleyicisi adam akıllı çalışmıyor. Mükemmel yazanlar neye göre olduklarını yazabilir mi?

VPN işimi gayet iyi görüyor. Limitsiz ve hızlı. Arama motorunda devre dışı kalma gibi özellikler sizi kanser etmiyor. Reklam engelleyici de gayet iyi. YouTube'da hiçbir reklam yok. Tasarımı güzel. Gizlilik ve Güvenlik hakkında bir şey duymadım. RAM sınırlama, CPU sınırlama, kolayca çerezleri vb. silme, Twitch için solda bir bildirim barı ve canlı yayında hatırlatma var.

Geri
Yukarı