Opera GX nasıl?

Tarayıcı gibi (!)

Şaka bir yana güzel tarayıcı işte solda çubuğu falan var Twitch, GX Control, GX Corner, GX Cleaner, GX Messenger simgeleri falan var normal Opera'dan farklı olarak özellikle ben GX corner, Twitch, GX Cleaner'a bayılıyorum.

Opera ve Opera GX, gizlilik açısından pek iyi tarayıcı değiller. Kapalı kaynak tarayıcılar öncelikle, tarayıcının ne yaptığı belli değil. VPN olarak sundukları şey VPN değil, Proxy zaten. Tarayıcının gizliliği iyi olmayınca VPN'i de iyi olmamış oluyor.

Chromium tabanlı tarayıcılardan, gizliliğe önem veren Brave daha iyi bir tercih olacaktır.

Opera ve Opera GX, gizlilik açısından pek iyi tarayıcı değiller. Kapalı kaynak tarayıcılar öncelikle, tarayıcının ne yaptığı belli değil. VPN olarak sundukları şey VPN değil, proxy zaten. Tarayıcının gizliliği iyi olmayınca VPN'i de iyi olmamış oluyor.

Chromium tabanlı tarayıcılardan, gizliliğe önem veren Brave daha iyi bir tercih olacaktır.

Chromium olarak Chrome dışındaki tarayıcılar genel olarak iyiler mesela Windows'ta Edge Chrome'dan çok daha iyi.

Opera GX'i hiç sevmem. Çok kaynak tüketiyor, tasarımı kötü, pek kullanışlı değil ve yavaş. Kaynak sınırlayıcı olsa da RAM kullanımını 1 GB altına sınırlayamıyorduk. Bana göre zaten 1 GB RAM kullanan tarayıcı bile fazla kullanıyor. Edge yada mobil versiyonu varsa Firefox öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı