Opera GX nasıl?

Opera GX'i hiç sevmem. Çok kaynak tüketiyor, tasarımı kötü, pek kullanışlı değil ve yavaş. Kaynak sınırlayıcı olsa da RAM kullanımını 1 GB altına sınırlayamıyorduk. Bana göre zaten 1 GB RAM kullanan tarayıcı bile fazla kullanıyor. Edge ya da mobil versiyonu varsa Firefox öneririm.

Opera Hz sadece tasarımı hoş geri kalanı çöp.

Kardeşimi bir ara denemek için kullandığım vakit gördü bir daha da silmedi hçgıcık oldum mis gibi Edge varken gx kullanıyor.

Ayrıca WhatsApp yan taraftan açıldığı için tercih ediyor (bir de oradan açılan her şey geçmişe geçmiyor ders yapıyor diyebilirken Instagram'da gezdiği oluyor ve tek tık ile kapanıyor) çakallık tarayıcısı benim tanımımla, bence tarayıcı sahibide çakallık yapıyor ama bu işin kokusu sonradan çıkacak bence.

Ben tasarımını da fazla beğenmiyorum. Pek modern değil. Bir de şu yan çubuk ekranı daraltıyor. Onu kapatınca sol üstte gıcık şekilde Menü yazıyor. Daha da çirkinleşiyor :D Geniş ekranı olmayanlar rahatsızdır büyük ihtimal bu yan çubuktan. 1 yıl önce kullanmıştım bu tarayıcıyı. Gelişti mi bilmiyorum. Ama sonra Chrome'a geri dönmüştüm. 2 ay önce de dual-boot ile 8.1 kurmuştum. Orada Edge'nin çok hızlı çalıştığını farkettim. Sonra lisans alıp Windows 10'u silip tamamen 8.1'e geçtim ve o günden beri Edge'deyim.

Ben tasarımını da fazla beğenmiyorum. Pek modern değil. Bir de şu yan çubuk ekranı daraltıyor. Onu kapatınca sol üstte gıcık şekilde menü yazıyor. Daha da çirkinleşiyor :D geniş ekranı olmayanlar rahatsızdır büyük ihtimal bu yan çubuktan. 1 yıl önce kullanmıştım bu tarayıcıyı. Gelişti mi bilmiyorum. Ama sonra Chrome'a geri dönmüştüm. 2 ay önce de Dual-boot ile 8.1 kurmuştum. Orada Edge'in çok hızlı çalıştığını fark ettim. Sonra lisans alıp Windows 10'u silip tamamen 8.1'e geçtim ve o günden beri Edge'deyim.

Aslında Windows 10 kullanabilirsiniz başlat menüsü çok kötü onun çünkü ve çoğu driver ya Windows 7'ye ya da 10'a var 8 veya 8.1'e driver çok yok (AMD ekran kartları mesela 8.1 driverleri yok)

HDD var ise bence kullanabilirsiniz Windows 10 ben hep HDD ile kullandım sorun yaşamadım.

Bendeki HDD değil daha berbatı bence :D Şu eski plaklar olur ya. Onları HDD'nin içine koymuşlar gibi yavaş çalışıyor benim disk :D Windows 10'da yavaşlık vardı baya. 8.1'de de çökme oluyor genelde. Bir de 8.1'in başlatı kötü değil. Hatta daha güzel buluyorum. Hem de daha hızlı çalışıyor. Windows 10'da başlata bastığımda 2 3 sn. sonra açılıyordu. 8.1'de hemen açılıyor.

Opera GX'i hiç sevmem. Çok kaynak tüketiyor, tasarımı kötü, pek kullanışlı değil ve yavaş. Kaynak sınırlayıcı olsa da RAM kullanımını 1 GB altına sınırlayamıyorduk. Bana göre zaten 1 GB RAM kullanan tarayıcı bile fazla kullanıyor. Edge yada mobil versiyonu varsa Firefox öneririm.
Kaynak tüketme sorunu yüksek çoğunlukla çözülmüş gibi görünüyor.

Geri
Yukarı