Çözüldü Opera GX tarayıcısı fazla RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Menüde hemen köşede ibre gibi bir yer var ve oradan RAM ayarını düşürebiliyorsun. Ne kadar kullanıyor ki? Eklenti olarak ne kullanıyorsun?
O ayar sıkıntılı bir ayar. Aniden kapanmalar, sitelerde yavaşlık gibi sorunlar yaratıyor. GX süslü ve çok özelliği olduğu için fazla bellek tüketiyor.
Opera GX biraz daha @Ribozom dediği gibi süslü, şatafatlı ama Opera oldukça sade, kullanabilirsiniz. Edge gibi tarayıcı kullanmanızı önermem. Vivaldi ve Firefox'a bakabilirsin, güzeller.

Kaç GB RAM var?
4 Gb RAM
O ayar sıkıntılı bir ayar. Aniden kapanmalar, sitelerde yavaşlık gibi sorunlar yaratıyor. GX süslü ve çok özelliği olduğu için fazla bellek tüketiyor.

Aşırı RAM tüketim farkı yok gibi. Chrome'a göre şimdi baktımda. Bilgisayarımda çok iyi değil eski. 4 GB RAM'i var. Alıştımda bu tarayıcıya kullansam mı kullanmasam mı kararsızım.

Opera az tüketiyor Opera GX değil :D bu arada yapılan son testlerde en az ram tüketen 4. tarayıcı Microsoft Edge oldu bende yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum gerçekten gözle görülür fark var. Yeni Edge hem hız hem de ram tüketiminde başarılı olmuş.
Genel sıralamada 1. Chrome 2. Edge 3. Opera 4. Mozilla ama ram tüketiminde 1. Chrome 2. Mozilla 3. Opera 4. Edge düzelteyim yanlış bilgi vermiş olamayayım.

15 dk öncesine kadar sayfada bile değildim. Böyle görünüyor. Düzenlemenizi alıntı yapar mısınız? Düzeltmeniz gereken yer "en az RAM tüketen ilk sıradaki tarayıcı EDGE" gibi bir cümle halini alması olur.
Daha da olmayacaksa sileyim mesajları kökten çözelim.

Dosya Ekleri

• ss1.JPG
    ss1.JPG
    45,6 KB · Görüntüleme: 543
  • ss2.JPG
    ss2.JPG
    41,2 KB · Görüntüleme: 565

Opera yükledim. Gene fazla tüketiyor Chrome'a göre.Gx çok farkı yok gibi ama bir sürü eklenti vs.özellik var.Etkileyebilir.İyi bir bilgisayara sahip olsam belki kullanmaya devam edebilirdim.Bir kaç sekmeden sonra çöküyordu Chrome çökmüyor.

Opera yükledim. Gene fazla tüketiyor Chrome'a göre.Gx çok farkı yok gibi ama bir sürü eklenti vs.özellik var.Etkileyebilir.İyi bir bilgisayara sahip olsam belki kullanmaya devam edebilirdim.Bir kaç sekmeden sonra çöküyordu Chrome çökmüyor.

bende opera kullanıyorum ama bir sıkıntı olmuyor ram yetersizliği olabilir sizde hem zaten opera en iyisi reklam engelleme olsun vpn olsun her şey var

Bugün indirip denedim çok fark yok GX ile. Kullanırdım ama 3 sekmede takılmaya başlıyor.Chromeda neredeyse 9 sekme açıkken kullanabiliyorum. Kullanışlı ve VPN olması beni çekiyor ama performansıda göz ardı edemiyorum.

O zaman şunu demeliyiz RAM yetersiz kalıyor min 6 GB RAM olsun eğer donma takılma istemiyorsanız oyun için de 8.

Yeni konular

Geri
Yukarı