Çözüldü Opera GX tarayıcısı fazla RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Menüde hemen köşede ibre gibi bir yer var ve oradan RAM ayarını düşürebiliyorsun. Ne kadar kullanıyor ki? Eklenti olarak ne kullanıyorsun?
O ayar sıkıntılı bir ayar. Aniden kapanmalar, sitelerde yavaşlık gibi sorunlar yaratıyor. GX süslü ve çok özelliği olduğu için fazla bellek tüketiyor.
Menüde hemen köşede ibre gibi bir yer var ve oradan RAM ayarını düşürebiliyorsun. Ne kadar kullanıyor ki? Eklenti olarak ne kullanıyorsun?

O ayar sıkıntılı bir ayar. Aniden kapanmalar, sitelerde yavaşlık gibi sorunlar yaratıyor. GX süslü ve çok özelliği olduğu için fazla bellek tüketiyor.

Çözüm
Opera az tüketiyor Opera GX değil :D bu arada yapılan son testlerde en az ram tüketen 2. tarayıcı Microsoft Edge oldu bende yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum gerçekten gözle görülür fark var. Yeni Edge hem hız hem de ram tüketiminde başarılı olmuş.
1.Tarayıcı hangisi ? Dün indirip denedim gerçekten hızlı.

Google çeviri-Google Chrome mağazası için eklenti-Dark Reader siteyi Dark mode yapmak için.Operanın kendi reklam engelleyicisi açık.

Düzelttim onu 25 dakika önce. Sayfayı yenileyip tekrar bakar mısınız ?
15 dk öncesine kadar sayfada bile değildim. Böyle görünüyor. Düzenlemenizi alıntı yapar mısınız? Düzeltmeniz gereken yer "en az RAM tüketen ilk sıradaki tarayıcı EDGE" gibi bir cümle halini alması olur.

Opera GX biraz daha @Ribozom dediği gibi süslü, şatafatlı ama Opera oldukça sade, kullanabilirsiniz. Edge gibi tarayıcı kullanmanızı önermem. Vivaldi ve Firefox'a bakabilirsin, güzeller.

Kaç GB RAM var?

Geri
Yukarı