Opera GX vs Google Chrome

Hangisi daha iyi ?

• Oy verenlerin toplamı
    40
Kullanım amacına göre değişir, örneğin ben web uygulaması geliştiriyorum ve chrome üzerinde yayımlanan resmi kütüphane eklentilerinin yanı sıra çokça geliştirmede destek sunuyor. Günlük kullanım icin olsaydı sadece GX bir şans verirdim.

Opera GX. Kendi VPN'si var. Reklam engelleyici var. İstediğin kadar kullanım ayıra biliyorsun. Yani her konuda Opera GX.

Tam aynı şeyleri yazmaya girmiştim ki cevabınızı gördüm :)

Bir de Opera'da çeşitli pratiklikler var, örneğin bir kelimeyi, rakamı, şunu bunu seçiyorsunuz, hemen "ara-kopyala" seçenekleri geliyor, arama falan yaparken öyle işe yarıyor ki...

Chrome hız ve performans olarak, Opera GX göre daha iyi. Düzgün eklentiler ile Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririm. Eğer bellek tüketimi tarafında sorununuz yoksa, Brave tarayıcısını da öneririm.
Opera GX, sırf RGB ledli fanları var diye satılan TurboX kasalardan farkı yok.
  • Kendi reklam engelleyicisi yetersiz.
  • Arayüzündeki animasyonlar, sesler vb. tarayıcının akıcılığını etkiliyor.
  • VPN desen zaten yavaş, kullanacaksan yan tarayıcı olarak normal Opera'yı tutabilirsin.
  • Twitch, Discord, CPU ve Bellek sınırlama ekstra bellek oranını şişiriyor.
Tarayıcı üzerinde ekran görüntüsü almanın bir artısı yok. Opera'nın ekran görüntüsü alma aracı, Windows 10 ekran alıntısı gibi, görüntüyü al sonra düzenle gibi angarya ile uğraşıyorsun. Lightshot uygulamasını yükleyip, pratik ekran görüntüsü alabilirsin.
Ya da diğer pratik ekran görüntüsü alma uygulamalarını deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Chrome hız ve performans olarak, Opera GX göre daha iyi. Düzgün eklentiler ile Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririm. Eğer bellek tüketimi tarafında sorununuz yoksa, Brave tarayıcısını da öneririm.
Opera GX, sırf RGB LED'li fanları var diye satılan Turbox kasalardan farkı yok.

Kendi VPN'si var. Kendi reklam engelleyicisi var. Direk istediğiniz yerin görüntüsünü alabiliyorsunuz uğraşmadan. Bence bir daha düşünün. Tamam bazı şeyler eklentiler ile yapılıyor fakat bazıları yapılmıyor. Uğraşmaya değmez.

Geri
Yukarı