Çözüldü Opera GX'deki şifreler nasıl Edge'ye aktarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
"Parolaları dışa aktar" seçeneği yok. :(
Geçici olarak hemen Chrome indir. Sonra ayarlarından şifreler kısmına gir ve ''.csv dosyasından içe aktar'' seçeneğini seçip içe aktar.

Sonra Edge'de şuraya gir ve Chrome'u seçip sadece şifreleri seçip içe aktar. Bu kadar.
Kod:
edge://settings/importData

Biraz uğraştırıcı ama değecek, inan bana.
Şuradaki Alawar'ın mesajını takip et, iş kolay. Sonunda Opera çöpünden kurtuluyorsun :3

Yer imlerini de HTML dosyasına aktarıp içe aktar.

Şifreleri dışarıya aktar diye bir şey olması lazımdı. Edge’de de içeri aktar seçeneği olması gerek. Ben böyle yaptığımı hatırlıyorum.

Şuradaki Alawar'ın mesajını takip et, iş kolay. Sonunda Opera çöpünden kurtuluyorsun :3

Yer imlerini de HTML dosyasına aktarıp içe aktar.
Edge'de "Password İmport" diye bir şey yoktu.

Edge'de "Password İmport" diye bir şey yoktu.
Hmm, o zaman şöyle dene.
1609752063860.png

1609752085026.png

Buradan Opera'yı seç.

Orada Opera yok.
Tahmin etmiştim. Zıkkım tarayıcı burada bile çıkmıyor.

Şöyle yap. Opera GX kısayolunda hedef kısmına şunu ekle ve kapat aç.
Kod:
--enable-features=PasswordImport

Sonrasında şifreler kısmında gözükmeli .csv dosyasına aktarma.

Ardından yer imleri yerini aç, sol altta yer imlerini aktar var. Ona bas ve HTML dosyasına aktar.

Son olarak Edge'i aç, şuraya gel ve HTML dosyasını seçim yer imlerini al;
Kod:
edge://settings/importData
1609752396635.png

Sonrasında parolalar için de Edge'e yukarıdaki komutu yine ekle hedef kısmından, kapat aç. Sonra şifreler kısmına gel, şurada içe aktar seçeneği çıkmalı. Ona bas.
Kod:
edge://settings/passwords
1609752472229.png

Sonunda Opera çöpünden kurtuluyorsun :3
Son birkaç gündür tarayıcılarla ilgili birden fazla konu okudum ve çoğunda birçok insanın Opera ve Opera GX tarayıcısına duyduğu nefreti fark ettim.
Şu anda Opera tarayıcısını kullanıyorum olumlu veya olumsuz bir yönünü söyleyemem ama birçok insana göre bu kadar kötü olan bir tarayıcıyı kullanmak istemiyorum.
Okuduğumdan bahsettiğim bu konularda birçok kişinin "Firefox, Brave, Edge ve Vivaldi" önerdiğini fark ettim.
Siz hangi tarayıcıyı önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı