Opera kendi kendine arama yapmış

Her olayda format atma kafasından ne zaman çıkacaksınız acaba.

İçimde "virüs mü girdi acaba, trojan keylogger falan mı yedim yoksa?" diye şüphede kalacağıma format atarım. Garanti çözümü de o zaten, virüs programları hiçbir işe yaramıyor.

Hiçbir virüs bilgisayarınızda arama motoruna girip sonuç sıralatmaz :) Anti virüs ile tarama yapın eğer bir şey bulmazsa sorununuz yok demektir. Rahat olun bilgisayarınızı kullanmaya devam edin.
İçimde "virüs mü girdi acaba, trojan keylogger falan mı yedim yoksa?" diye şüphede kalacağıma format atarım. Garanti çözümü de o zaten, virüs programları hiçbir işe yaramıyor.
Doğrudur kardeşim virüs programları hiç bir işe yaramıyor. Milyar dolarlık sektör boşuna var. Öylesine senede bir sürüm güncelliyorlar işte, canları sıkıyor. Hatta sana bir sır vereyim büyük şirketlerdeki güvenlik duvarları da boşuna var onlar da işe yaramıyor. Siber güvenlikmiş, firewall politikalarıymış hepsi boş iş. Ben senin mesajından sonra aydınlandım istifa ediyorum.

Basit bir virüs yediğim için açtığım konuya bakabilirsin. Güncel hiç bir yöntem işe yaramadı 10 dan fazla hesaplarım çalındı. Kredi kartlarımla satın alımlar yapılmaya çalışındı. Format atarak kurtuldum. Anti-virüsler bir yere kadar işe yarıyor.

Basit bir virüs yediğim için açtığım konuya bakabilirsin. Güncel hiç bir yöntem işe yaramadı 10 dan fazla hesaplarım çalındı. Kredi kartlarımla satın alımlar yapılmaya çalışındı. Format atarak kurtuldum. Anti-virüsler bir yere kadar işe yarıyor.
Ve siz bu virüse basit diyorsunuz ?

Allah'ım sabır, bir bilginiz olmadığı halde McAfee gibi kişisel bilgisayarlar için en kötü a-v'lardan biri olan bir a-v öneriyorsunuz, büyük ihtimalle başka birisi açtı bu sayfayı, bir daha açılmayacak ve sizde McAfee indirdiniz oldu diye havalara giriceksiniz.

Kişisel bilgisayarlar = McAfee-çöp

Şirket bilgisayarları = McAfee-kral, Kaspersky-çöp oluyor.

McAfee kurmayın, şu anda bilgisayarınızdaki a-v McAfee'den katlarca daha üstün bir a-v.

"Pop up" virüsleri için AdwCleaner önermekteyim. (%99 pop up değil ama siz yine de içinizin rahat olması için deneyebilirsiniz)

Ancak büyük bir ihtimalle biri açtı bu sekmeyi.

AdwCleaner antivirüs'le çakışır mı önce antivirüsü silmeli miyim?
Format atmak 5 dk sürüyor. Türklerde format atmak bilgisayar bozuldu demek gibi bir şey. Altı üstü format abinin kızması mantıksızca fiziksel hasar almadığı sürece kızmaması lazım.

Şunu savunuyor: Eski bir bilgisayarını bana vermişti yani ikinci el kullanıyordum ve ben ilkokuldayken bayağı virüs bulaştırıyordum o bilgisayara dolayısıyla sürekli bilgisayarcı çağırıp format attırıyorduk. Formatların bilgisayarı yorduğunu, yavaşlattığını savunuyor o yüzden eski bilgisayarım berbat durumdaymış. Ne kadar doğru bilmiyorum.

AdwCleaner antivirüs'le çakışır mı önce antivirüsü silmeli miyim?

Şunu savunuyor: Eski bir bilgisayarını bana vermişti yani ikinci el kullanıyordum ve ben ilkokuldayken bayağı virüs bulaştırıyordum o bilgisayara dolayısıyla sürekli bilgisayarcı çağırıp format attırıyorduk. Formatların bilgisayarı yorduğunu, yavaşlattığını savunuyor o yüzden eski bilgisayarım berbat durumdaymış. Ne kadar doğru bilmiyorum.
AdwCleaner çakışmaz,ayrıca herhangi bir A-V bir A-V ile çakışsa bile silmenize gerek yok.

Ya bir de bazıları niye yorumlarıma kahkaha ifadesi koyup duruyor? Zaten baştan çok bir bilgim olmadığını belirttim. Ne bu dalgaya alma çabası yani? Ben bu forumun kaliteli bir kitlesi var diye gelip buraya yazdım, ne bu toxiclik? Ne gerek var yani? Hadi çok bilmiş davranıp atıp tutsam neyse, ama bilmediğimi belirtiyorum ve bu yüzden gelip sizden yardım istiyorum, bilen kişiler olduğunuz için. Neden dalga geçiyorsunuz ne gerek var? Ayıp bir şey ya, çocukluk ediyorsunuz.
AdwCleaner çakışmaz, ayrıca herhangi bir a-v bir a-v ile çakışsa bile silmenize gerek yok.

Teşekkür ederim.
AdwCleaner çakışmaz,ayrıca herhangi bir A-V bir A-V ile çakışsa bile silmenize gerek yok.
AdwCleaner 3 tane PUP buldu, size tekrardan teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz. 🙂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı