Opera vs Chrome

Yıllardır Google Chrome kullanıyordum. 2 ay önce Opera GX yükledim. Sonra Opera'yı telefonuma da yükledim. Çok memnunum. Reklam engelleyicisi çok iyi. Bu konuyu gördükten sonra Google Chrome'u da yükledim. İkisini de kullanacağım.

Son düzenleme:
Opera, reklam engelleyici olarak Adblock'u kullanmıyor mu? uBlock varken stok eklentiyi kozmetik olarak güzel gözükmesine rağmen kullanmazdım şahsen. Opera'nın sevdiğim tek bir yönü var, o da hızlı ve basit bir VPN'e sahip olması.

İkisi arasından Opera derim. Chrome çok soğuk bir görünüme sahip.

Opera kesinlikle daha rahat. VPN ve reklam engelleme özelliklerini zaten herkes biliyor. Onun dışında Chrome kadar gıcık ve klasik değil, çok RAM de yemiyor. Bence Opera daha iyi bir seçenek.

Opera ile Chrome arasında herhangi bir hız farkı hissedemiyorum. Lakin Chrome diğer rakimlerine göre artık çok daha az şeyler vaadediyor. Opera'nın en güzel avantajı ücretsiz ve hızını çok beğendiğim VPN hizmeti vermesidir.

Sadece reklam önleyicisi için bile kullanılabilir. Onun dışında önceden Chrome kullanıyordum değişiklik olsun diye Opera indirmiştim o günden beri Opera kullanmaktayım. Kesinlikle Opera.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı