Opera vs Microsoft Edge

Opera'yı da kullandım Edge'yi de kullandım Opera GX de kullandım.
Tercih meselesi ben formatladığımdan 3 4 ay boyunca Microsoft Edge kullanıyorum sonra sıkılıp değiştiriyorum Opera GX veya standart Opera yüklüyorum yani bu çinlilere veri vermekten korkacak kadar büyük verileriniz var ise Edge tercih edebilirsiniz tabii ama bu çinlilerin Opera'daki verileri çaldığı anlamına gelmez.

Benim çok büyük bir verim var.

EBA şifrem. Onu bulurlarsa her şeyimi bilirler. Adımı, kimlik numaramı, okulumu. 😳

Evet arkadaşlar, sıkça sosyal medyada da karşımıza çıkan bu karşılaştırmadan ben de sormak istiyorum. Sizce Opera mı? Microsoft Edge mi? Karşılaştırmaları, hızı vs. göze alarak cevap verirseniz mutlu olurum. Çok arada kaldım.

Edge'nin ortaligi kasip kavuracagi versus.
Hem Opera kadar telemetri cekmiyor, cekenler de kapatilabiliyor, hem Opera ile ayni eklentiler destekli hem de sozde RAM tasarruflu GXden daha az RAM yiyor benchmarklara gore.

Açıkla o zaman 10 senedir verilerim ellerindeyse neden birşey yapmadılar?
Bu durum paranoyaklık derecesine gelmiş sizde. Biraz kafanızı çalıştırın.
Robot falan diyorsun nasıl bir takıntı haline geldiyse. Bir doktor tavsiyesi alın.

Biliyor musun, olmayan yuzleri olusturabilen bir yapay zeka gelistirildi, aciklasana sence nasil? Kendi yuzune bakarak gelistirmis olamaz degil mi? Ornek olarak verilen cok sey var, sen kaciriyorsun.

Senelerdir Opera'cıyım babba!
Ben Opera arayüzüne alıştım, kullanım tercihleri ve uzantı aksesuarları da hoşuma gidiyor.
Tercih meselesi bu tamamen.

1618507765428.png

Ok.
Edge öneririm. Stabil, hızlı.

Biliyor musun, olmayan yuzleri olusturabilen bir yapay zeka gelistirildi, aciklasana sence nasıl? Kendi yuzune bakarak gelistirmis olamaz degil mi? Ornek olarak verilen cok şey var, sen kaciriyorsun.
Diyecek bir şey bulamıyorum ki. Çok sıkıldım bu muhabbetlerden cidden.
Sen kendi bildiğini oku ben kendi bildiğimi hadi eyvallah.

Opera ve Edge Chrome tabanlı. Hangisi sizin için pratik ise onu kullanın. Edge bilgisayarda mevcut olduğundan Chrome tabanlı olmayan ve çok pratik eklentileriyle Chrome'a rakip Firefox öneririm. Farklı altyapılara ait tarayıcılar işe yarayabiliyor. Bazı siteler ( özellikle resmi kurum siteleri) her tarayıcıda doğru çalışmayabiliyor. O yüzden Chrome tabanlı olmayan farklı bir tarayıcı da yüklü olmalı.
Özellikle telefonda bu farklılık çok faydalı. Her mobil site her tarayıcıda doğru çalışmayabiliyor.
Benim çok büyük bir verim var.

EBA şifrem. Onu bulurlarsa her şeyimi bilirler. Adımı, kimlik numaramı, okulumu. 😳
Merak etme, öğretmenin hemen yenisini verir sana. Yetkimiz var ve aradıklarında 1 dakikada yeni şifre veriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı