Opera'ya hayır

Onu çoktan göz ardı ettim zaten de, başlığa gelip bunu okuyacak arkadaşlar için bir cevap yazayım: Tor Browser onion routing denen bir mekanizma ile çalışıyor. Basitçe internet alışverişlerinizde kullandığınız şifreleme yöntemlerine benzer. Detaylı şekilde öğrenmek isteyen arkadaşlar için link bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tor Browser neredeyse dünya'daki Dark web işlerine zemin teşkil ediyor. Eğer güvenli olmasaydı Almanya hükumetinin Dark net sitelerini çökertmesi yıllarını alır mıydı?

Edge'den güvenli olduğu kesin dostum :)

Evet hocam o konuda lafım yok.

Tor Browser'ın Dark web ile alakalı tek yönu uyuşturucu silah sahte para gibi şeyler satılmasıdır Dark weble alakası olan tek yönü budur siz oralardan bir şeyler almadığınız sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız :)
Tabii ki canım. Sadece misal olsun diye söyledim. Tor o kadar güvenli ki tedbir aldığınız takdirde Dark web'de bile gezebilirsiniz.

Tamam hocam haklısınız fakat mesajları okumadan yorum yapıyor. Ben bugün konu sahibi sayesinde Edge'ye geçtim artık bende herkese önereceğim. Direk tabletime de yükledim. Şu an tek sıkıntım Win 7 kaldı. Onu da yakında halledeceğim.
Ben konuda yazılanları okudum. Asıl siz benim konuya yazdığım önceki cevabı okumamışsınız belli ki.

Tabii ki canım. Sadece misal olsun diye söyledim. Tor o kadar güvenli ki tedbir aldığınız takdirde Dark Web'de bile gezebilirsiniz.

Ben konuda yazılanları okudum. Asıl siz benim konuya yazdığım önceki cevabı okumamışsınız belli ki.

Attığım linkler hakkında ne düşünüyorsunuz. Mekanizma kırılabilir.
Ve ayrıca gizlilik konusunda Amerika'nın elinden geçen bir tarayıcıya güvenemem. Kusura bakmayın.

Attığım linkler hakkında ne düşünüyorsunuz. Mekanizma kırılabilir.
Ve ayrıca gizlilik konusunda Amerika'nın elinden geçen bir tarayıcıya güvenemem. Kusura bakmayın.
Gönderdiğim videoda da zaten Tor'un açıklarından bahsediliyor. Hiçbir sistem kırılamaz değildir zaten. Ancak Tor güvenliğini sıradan bir browser ile karşılaştırmak oldukça büyük bir hata olur. Güvenlik istiyorsanız şu anda piyasadaki en iyi tercih.

Gönderdiğim videoda da zaten Tor'un açıklarından bahsediliyor. Hiçbir sistem kırılamaz değildir zaten. Ancak Tor güvenliğini sıradan bir browser ile karşılaştırmak oldukça büyük bir hata olur. Güvenlik istiyorsanız şu anda piyasadaki en iyi tercih.

Tabi ki hocam normal bir browser ile karşılaştırılamaz. Fakat xkeyscore olaylarından beri Tor'a sıcak bakmıyorum, bakamıyorum.
Şu an kullandığın Windows 10 da veri çalıyor.

Bazı yöntemler ile telemetri kapatıp Windows 10'u kapalı kutu haline getirebilirsin :).

Geri
Yukarı