Opera'ya hayır

Veri de veri, hay ne veriymiş ya. Satsınlar kardeşim verimi, hayatında ne değişti şimdiye kadar? Ayrıca kaç yıldır kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim. Çok hızlı ve rahat kullanımı var. Sanki Opera düşmanınız gibi.
Aslında kısmen haklısınız ama duyduğum kadarıyla Opera 3 tane adı bilinmeyen şirketleri veri aktarıyormuş.

Sil. :) Şaka bir yana verilerin ister iste ister isteme bir sürü kişinin eline geçiyor zaten hocam. :) Karar senin.
Bu argumani cok kisi sunuyor, soylediklerim sadece size olmayacak.

"Zaten 3 kisi sunlarimi biliyor, 3000 kisi sunlarimi, bunlarimi ve onlarimi bilse ne olur ki." diye dusunmek ne kadar dogru?

%100 anonim, pek gizli, siber hayalet falan olamadigimiz icin gizliligimizi toptan mi salmaliyiz? Baska bir sey icin boyle bir arguman sunani pek gormuyorum ama soz konusu dijital gizlilik oldugunda insanlarin yarisi bunu soyluyor, diger yarisi da "Benim saklayacak bir seyim yok." diyor :)

Bu argumani cok kisi sunuyor, soylediklerim sadece size olmayacak.

"Zaten 3 kisi sunlarimi biliyor, 3000 kisi sunlarimi, bunlarimi ve onlarimi bilse ne olur ki." diye dusunmek ne kadar dogru?

%100 anonim, pek gizli, siber hayalet falan olamadigimiz için gizliligimizi toptan mi salmaliyiz? Baska bir şey için boyle bir arguman sunani pek gormuyorum ama soz konusu dijital gizlilik oldugunda insanlarin yarisi bunu soyluyor, diger yarisi da "benim saklayacak bir SE'yim yok." diyor :)
Yani iki tarafta kısmen haklı kimisi verilerini pek önemsemez kimisi ise önemser hesaplar falan çalınmaz sadece reklam için verilerimizi satıyorlar bir de para kazanmak için tabii.

Yaşımdan mütevellit öyle çok önemli bir bilgim yok, adamlar o kadar uğraşmış bilgi burada, gelip bana sorsunlar ben vereyim sıkıntı yok :D (!)

Tabii şakaydı, Opera ile ilgili Technopat'ta gördüğüm şeylerden sonra Edge'e geçtim, öneririm.

Konu ile alakasız ama Edge sürümünüz eski sürüm. Güncelleyebilirsiniz, isterseniz.

Yani iki tarafta kısmen haklı kimisi verilerini pek önemsemez kimisi ise önemser hesaplar falan çalınmaz sadece reklam için verilerimizi satıyorlar bir de para kazanmak için tabii.
Keske sadece reklam icin toplansa. Bilgi guctur, hukumetler ve sirketler de bu gucun pesindeler, verilerimiz de bu yuzden onlar icin degerli ve bizim icin onemli (olmali). Bir distopyaya dogru gidiyoruz.

Geri
Yukarı