Oppo A55 deneyimlerim

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Oppo A55 deneyimlerimi sizlere paylaşmak istiyorum. Uzun süredir A55'i kullanıyorum bayağı bir deneyimledim. Hazırsınız başlıyorum.

Bu cihaz ColorOS 11 ile geldi, ardından ColorOS 12 aldı sonrasında 2023'ün 2. çeyreğinde ColorOS 13 alacak.

Artıları:

5000 mAh batarya.
3'lü kamera dizilimi.
18W hızlı şarj.
Parmak izi okuyucu.

Eksileri:
Mono hoparlör.
MediaTek Helio G35 12 nm işlemci.
Dolby Atmos.
Çift hoparlör.

Diyeceklerim bu kadardı. Genel olarak cihaz güzel kasma/donma vs. yaşamadım. Günlük kullanım için ideal. Ayrıyeten Clash of Clans, ve benzeri oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Beğenmediyseniz bu fiyata daha iyi olan Redmi Note 9S'de alınabilir. Sağlacakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Redmi Note 9S daha iyi bir tercih olur. Oppo nasıl bilmiyorum, fakat malzeme kalitesi düşük. Kullanan arkadaşlarımdan biliyorum.
Oppo'nun malzeme kalitesi ve kamerası Xiaomi telefonları geçiyor. Note 9S ben kullandım, ROM atılmayacak ise önermiyorum. MIUI 12.5 sonrası çok kasmaya başlamıştı. Kamerası buğulu gibi olmuştu ve sistem uygulamaları reklamlıydı zaten klasik. Fiyatına değmez Note 9S.

Güncel deneyimlerimi paylaşıyorum!

Cihazda şu an ColorOS 13 yüklüdür fakat yazılımsal kaynaklı cihazda birçok sorun meydana gelmiştir. Ve 2 aydır ColorOS 13.1 güncellemesi gelmedi ve bahsetmiş olduğum sorunlar büyük sorunlardır. Kısaca arayüzde kasma, donma, ısınma ve kamera netliği vb. diyebilirim. Cihazdan ilk başta memnumdum ama kararım bu sorunlardan dolayı değişti. Şu saatten sonra almanızı tavsiye etmiyorum.

Güncel fiyatlara göre POCO M3, Redmi 10C, Redmi 12C, Redmi Note 9S ve Samsung Galaxy M13 gibi cihazlar alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı