Oppo A55 vs A74 işlemcisi neden farklı?

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Oppo A55'te MediaTek Helio G35 işlemci var, A74'te ise Snapdragon işlemci var. Neden öyle acaba? Bize bu telefonu direkt verdiler bilseydim A74'ü alırdım. Şu an çok çok pişmanım. Oyunlarda çok sıkıntı var. Cihaz genel olarak iyi ama eksik/kötü özellikleri bulunuyor. Grafik ayarları oyunlarda düşük oynatıyor ve cihazda bazen acayip şekilde kasma ve donma yaşıyorum.

PUBG Mobile'ı veya benzer Mobile oyunları HD grafik yapmak çok isterdim. Üstüne tıklayınca "bu özellik yakında cihazında kullanılabilir" yazıyor. Aktif edilmesi gibi durum söz konusu olabilir mi? 🤔

GFX tool gibi yazilimlar ile yapılabilir ancak ban sebebi diye biliyorum yanlışta olabilirim
@Umut Nas hocam öyle degil mi?

GFX tool gibi yazilimlar ile yapılabilir ancak ban sebebi diye biliyorum yanlışta olabilirim
@Umut Nas hocam öyle degil mi?

Pek emin değilim ama büyük ihtimalle ban sebebi değildir o. Profilinizi raporlayarak sormanız daha iyi olur.
İşlemci konusuna gelecek olursak 3 sınıf telefon var. Giriş seviye, orta seviye ve amiral gemisi diyerekten. Sizin telefon ise giriş seviye. O yüzden fazla dertli olmaya gerek yok.

Geri
Yukarı