Oppo A73 AMOLED ekran en düşük parlaklıkta görüntü bozuluyor

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. AMOLED ekrana sahip telefon kullanıyorum. (Oppo A73) normal parlaklığı açtığımda ki genelde %15-20'de kullanıyorum. Çünkü ekran zaten parlak geliyor fazlası göz yoruyor. Fakat bir şey fark ettim. Parlaklığı %0'a çektiğimde yani en en düşükte duvar kağıtlarında görüntü bozukluğu ve dalgalanma gibi şeyler oluyor. Bunun sebebi nedir? Sadece en düşük parlaklıkta fark ettim.

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller.

yardımcı olacağını düşündüğüm kişiler: @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @BERWAR (rahatsız ettiysem kusura bakmayın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. AMOLED ekrana sahip telefon kullanıyorum. (Oppo A73) normal parlaklığı açtığımda ki genelde %15-20'de kullanıyorum. Çünkü ekran zaten parlak geliyor fazlası göz yoruyor. Fakat bir şey fark ettim. Parlaklığı %0'a çektiğimde yani en en düşükte duvar kağıtlarında görüntü bozukluğu ve dalgalanma gibi şeyler oluyor. Bunun sebebi nedir? Sadece en düşük parlaklıkta fark ettim.

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller.

yardımcı olacağını düşündüğüm kişiler: @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @BERWAR (rahatsız ettiysem kusura bakmayın.)

Hocam birçok AMOLED telefon kullandım ve hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım. Çözümü bilemiyorum maalesef.

Hocam birçok AMOLED telefon kullandım ve hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım. Çözümü bilemiyorum maalesef.
Hocam çok tuhaftır. Bazı duvar kağıtlarında dalgalı şeklinde iken yağlı boya tablosu gibi duran duvar kağıtlarında renk solması daha doğrusu kötü bir siyah gösteriyor vs. Fakat bu sadece kilit ekranında oluyor. Normal menüde gezerken vs. olmuyor. Zaten %0 parlaklık da kullanmıyorum ama sormak istedim. Genelde ekran parlak geldiği için %15 civarlarında kullanıyorum. Yazılımsal kaynaklı olabilir mi ? Bu sorun teşkil eder mi ?

Bir de hocam siz de oluyor mu diye sormak isterim. Örneğin YouTube'dan video izlerken videoyu bir anda durdurup kulağınızı hoparlöre yaklaştırdığınızda o hoparlör kapanma sesi ve hoparlör çalışma sesini siz de duyuyor musunuz ?

Hocam çok tuhaftır. Bazı duvar kağıtlarında dalgalı şeklinde iken yağlı boya tablosu gibi duran duvar kağıtlarında renk solması daha doğrusu kötü bir siyah gösteriyor vs. fakat bu sadece kilit ekranında oluyor. Normal menüde gezerken vs. olmuyor. Zaten %0 parlaklık da kullanmıyorum ama sormak istedim. Genelde ekran parlak geldiği için %15 civarlarında kullanıyorum. Yazılımsal kaynaklı olabilir mi? Bu sorun teşkil eder mi?

Hocam dediğinize göre yazılımsal bir sorun gibi duruyor.

Örneğin YouTube'dan video izlerken videoyu bir anda durdurup kulağınızı hoparlöre yaklaştırdığınızda o hoparlör kapanma sesi ve hoparlör çalışma sesini siz de duyuyor musunuz?

Hayır hocam hiç böyle bir olayla karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı