Oppo A74 Android 13 alacak mı?

Ben Oppo Reno 5 Lite kullanıyorum telefonu 2 yıl önce zamanında çok iyi fiyata almışım kamera, pil, performans hiçbir konuda problemim olmadı üstelik color OS 14'te alacak hatta reno serinin yapılmış en iyi telefonu da olabilir ama annemin A72'si pil anlamında çok iyi ama kasıyor işte. A serisi genel anlamda sıkıntılı reno ve find serisi almak lazım.

Alacak.
Kim dedi? Sinan Engin'in kuşları mı?
Oppo A55'te;

1. Cihazı kullanırken ısınıyor
2. Arayüzde kasma ve donma yaşıyorum
3. Telefonda çekilen fotoğrafı yakınlaştırınca bulanık gözüküyor

Taleplerim;

Kulaklık girişi, şarj girişi ve hoparlörlerin temizliğinin yapılmasını istiyorum

İlk zamanlarda aldığım cihazından memnundum ama bu sorunlar yüzünden artık memnun kalmadığımı belirtmek isterim.

Bunu yetkili servise söyleceğim sizce çok bir etkisi olur mu? Mesela telefon değişim forumu filan verilmesi için iyi açıklama mı?

Oppo gibi bir markadan iyi güncelleme desteği beklemek yanlış olur. ColorOS 14 alırsa iyi olur ama alacağını pek sanmıyorum.
ColorOS 14 alamaz. A serileri yalnız 1 Android güncellemesi alır. A74 ile F19 aynı cihaz olduğundan 2 aldı. F serileri 2 tane alır. Dahası yok. ColorOS 13 ile android desteği bitti o cihazın.

Diğer sorunuza gelince, TR müşteri hizmetleri pek takmıyorlar. Ayrıca telefonun ısınması normal, malum cihaz zaten kötü bir de güncellemeler gelince ısınma kaçınılmaz oluyor, kasmalar da bu yüzden.

Diğer sorunuza gelince, TR müşteri hizmetleri pek takmıyorlar. Ayrıca telefonun ısınması normal, malum cihaz zaten kötü bir de güncellemeler gelince ısınma kaçınılmaz oluyor, kasmalar da bu yüzden.

ColorOS 11 yüklediklerini duydum bu cihaz için daha iyi olur mu? Belki ısınma sorunu da düzelir ve temizliği de yapılmış bir olur. ColorOS 13.1'in gelmesi uzun sürebilir daha fazla bekleyemem.

Oppo A55'te;

1. cihazı kullanırken ısınıyor.
2. arayüzde kasma ve donma yaşıyorum.
3. telefonda çekilen fotoğrafı yakınlaştırınca bulanık gözüküyor.

Taleplerim;

Kulaklık girişi, şarj girişi ve hoparlörlerin temizliğinin yapılmasını istiyorum.

İlk zamanlarda aldığım cihazından memnundum ama bu sorunlar yüzünden artık memnun kalmadığımı belirtmek isterim.

Bunu yetkili servise söyleceğim si.

Kim dedi? Sinan Engin'in kuşları mı?

ColorOS 14 alamaz. A serileri yalnız 1 Android güncellemesi alır. A74 ile F19 aynı cihaz olduğundan 2 aldı. F serileri 2 tane alır. Dahası yok. ColorOS 13 ile Android desteği bitti o cihazın.

A74 için dedim.

662 ile G85 karşılaştırılamaz bile. 662 çok eski ve zayıf. Ayrıca ColorOS 11 performansı bir şey ifade etmiyor şu an. Siz C25S'in ruı 2.0 performansını biliyor musunuz? Ayrıca daha 60 Hz ekranlı diye satılıp 60 FPS veremeyen telefonla hiçbir sıkıntısı olmayan telefonla mı kıyaslıyorsun?

Evet aralarında 1 sene var :) C25sden pişman olunca gorurum.

662 ile G85 karşılaştırılamaz bile. 662 çok eski ve zayıf. Ayrıca ColorOS 11 performansı bir şey ifade etmiyor şu an. Siz C25S'in ruı 2.0 performansını biliyor musunuz? Ayrıca daha 60 Hz ekranlı diye satılıp 60 FPS veremeyen telefonla hiçbir sıkıntısı olmayan telefonla mı kıyaslıyorsun?

Bu arada MediaTek en cok ısınan işlemci:)

Son düzenleme:
Evet aralarında 1 sene var :) C25sden pişman olunca gorurum.

Bu arada MediaTek en cok ısınan işlemci:)
MediaTek'in bir sürü işlemcisi var. Ve çok da ısınmıyorlar. Isınmaları performans gereken işlerde oluyor oyunlar gibi. Ben A serilerinde oyun oynayamayacağıma ısınmaya katlanır 60 FPS oyun oynarım. Ve ben A74 öncesi de C25s kullanıyordum. Gayet de memnundum. Ne zaman A74'e geçtim, kasmalar başladı. SD kart sürekli hata veriyor ve biçimlendirince bile düzelmiyordu. Ben bir video editörüyüm, bir platforma video yükleyecektim. C25s'de yüksek kalite yüklemeleri özelliği varken A74'de yoktu. Full HD+ ve L1 sertifikası taşıyan bir cihazda bu özelliğin olmaması kadar saçma bir şey yok. Babamın 5 yıllık Via G5'inde bile bu özellik varken yepyeni bir telefonda olmaması nasıl bir rezalettir? C25s beni hiç pişman etmedi, RUI'dan pişman olur veya sevmezsem de bootloader kilidi rahatlıkla açılıyor. Bir Custom ROM bulur kullanırım onu. RUI 4.0 gelmeden önce Pixel Experience Plus 13 ile de rahattım.

MediaTek'in bir sürü işlemcisi var. Ve çok da ısınmıyorlar. Isınmaları performans gereken işlerde oluyor oyunlar gibi. Ben A serilerinde oyun oynayamayacağıma ısınmaya katlanır 60 FPS oyun oynarım. Ve ben A74 öncesi de C25s kullanıyordum. Gayet de memnundum. Ne zaman A74'e geçtim, kasmalar başladı. SD kart sürekli hata veriyor ve biçimlendirince bile düzelmiyordu. Ben bir video editörüyüm, bir platforma video yükleyecektim. C25S'de yüksek kalite yüklemeleri özelliği varken A74'te yoktu. Full HD+ ve L1 sertifikası taşıyan bir cihazda bu özelliğin olmaması kadar saçma bir şey yok. Babamın 5 yıllık VIA G5'inde bile bu özellik varken yepyeni bir telefonda olmaması nasıl bir rezalettir? C25s beni hiç pişman etmedi, RUI'dan pişman olur veya sevmezsem de Bootloader kilidi rahatlıkla açılıyor. Bir Custom ROM bulur kullanırım onu. RUI 4.0 gelmeden önce PixelExperience Plus 13 ile de rahattım.

A55 sabrımı taşırdı yetkili servise gideceğim elimden geldiğince değişim forumu almaya çalışacağım. İlk aldığımda memnundum oyunda oynamıyordum güncellemeler ile cihazı bozdular. Artık kimseye Oppo önermemeye yemin ettim.

A55 sabrımı taşırdı yetkili servise gideceğim elimden geldiğince değişim forumu almaya çalışacağım. İlk aldığımda memnundum oyunda oynamıyordum güncellemeler ile cihazı bozdular. Artık kimseye Oppo önermemeye yemin ettim.
Ben de aynı şekilde. Realme'yi Oppo'nun yan markası diye hep ezmişlerdi. C serisi uygun fiyatlı seri olmasına rağmen en azından oyunlarda ve güncellemelerde sorun yaşatmıyor ve bootloader açılmasına da izin veriyor. Oppo ise uygun fiyatlarında hep eski işlemciler kullanıp başka yerleri değiştiriyor. Güncellemelerin performansı mahvetmesi de cabası. İllaha Find serisi almaya zorluyorlar gibi. Oppo alınmaz, Oneplus veya Realme alınmalı eğer BBK ürünü olması isteniyorsa.

Ben de aynı şekilde. Realme'yi Oppo'nun yan markası diye hep ezmişlerdi. C serisi uygun fiyatlı seri olmasına rağmen en azından oyunlarda ve güncellemelerde sorun yaşatmıyor ve Bootloader açılmasına da izin veriyor. Oppo ise uygun fiyatlarında hep eski işlemciler kullanıp başka yerleri değiştiriyor. Güncellemelerin performansı mahvetmesi de cabası. İllaki find serisi almaya zorluyorlar gibi. Oppo alınmaz, OnePlus veya Realme alınmalı eğer bbk ürünü olması isteniyorsa.

Oppo alınmaz ne demek Oppo'nun sadece a serisi yok find serisini gormedınız herhalde ya da reno serısını onları kullanın sonra Oppo alınmaz deyin.

Geri
Yukarı