Ordu karargahları vatandaşların hizmetine açıldı!

epodhii

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Malatya, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman Ordu karargahları vatandaşların hizmetinde, dışarıda kalanlar gidebilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bahse konu yer ordu karargahı, art niyetleri birileri de gidip kötü şeyler yapabilir. Bu riske rağmen orası açılıyorsa insanlara tebrik etmek lazım.

Oraya alacağın adamın hiçbir şey yapmaya hali kalmamış olacak zaten, açıkçası hali olan da boşa yer kaplamasın bir zahmet gidip diğer insanlara yardım etsin. Ordu bunu anlamayacak kadar akılsız değil.

Edit: Ayrıca bu olay deprem ilk yaşandığı saatlerden itibaren olmalıydı, ordu karargahı boşaltıp deprem bölgesine gidecekti, depremzedeleri de karargaha yerleştireceklerdi. En azından sakladıkları ölü sayısı olmazdı şu an.

Umarım en kısa sürede yaralarımızı sarabiliriz. Ölü sayısı çok fazla, toparlanmamız bir tık zor gibi gözüküyor.

Çok fazla kaybımız var hocam, donarak vefat edenler var. Personel sayısı çok az olduğu için bu kadar fazla kayıp olduğunu düşünüyorum. AB ülkelerinden destek almamıza rağmen hala yetersiz kalıyor.

Biraz erken olmuş gibi, daha hastanelerin önü tam dolmamıştı torbalar ile...
Yok sizin kafayı cidden anlamıyorum. Karargah la orası. Vatandaşa açılması demek teröristin de halkın da içeriye sadece kimlik ile girebilmesi demek. Oradaki bilgileri, silahları vs. 10 dakikada mı toplayacaklardı? Yazık ya.

Oraya alacağın adamın hiçbir şey yapmaya hali kalmamış olacak zaten, açıkçası hali olan da boşa yer kaplamasın bir zahmet gidip diğer insanlara yardım etsin. Ordu bunu anlamayacak kadar akılsız değil.

Edit: Ayrıca bu olay deprem ilk yaşandığı saatlerden itibaren olmalıydı, ordu karargahı boşaltıp deprem bölgesine gidecekti, depremzedeleri de karargaha yerleştireceklerdi. En azından sakladıkları ölü sayısı olmazdı şu an.
Onu nerden biliyorsun millet deprem de bile sağdan soldan eşya çalabiliyor onu mu yapmayacaklar.

Açıldığı farz et ne kadar kişiye barınak olabilecek oralar, 10 bin kişi bile sığdırabilecekmisin oraya. sakladıkları ölü sayıları demişsin niye ölü sayısını saklasınlar zaten o bölgenin toprağı da yerleşim yapmaya uygun yer değil bu şiddette ki deprem de bile beni yanlış anlama az hasar bile var. Sorun oranın toprak yapısın yerleşim yeri olarak kullanılmaya uygun olmaması.
Buna rağmen niye gizlemek istesinler Covid zamanında anlıyorum truzim gelirleri düşmesin falan diye rakamları gizleyip sağlıklı tatil imajı vermeye çalıştılar ama şuan öyle bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı