Orduda köpeklerin kullanılması doğru mu?

Orduda köpeklerin kullanılması doğru mu?

• Doğru.

Oy: 66 97,1%
  • Yanlış.

Oy: 2 2,9%

• Oy verenlerin toplamı
    68
Makaleler
49
Bildiğiniz üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Emniyet Genel Müdürlüğünde köpeklerden çok yararlanılıyor. Terör örgütlerinin cephaneliklerini bulmakta, kaçırılan insanların izini sürmekte, narkotik operasyonlarda ve daha birçok konuda köpekler kolluk kuvvetlerine çok yardımcı oluyor.

Birkaç gün önce TSK için eğitim gören köpekler hakkında bir video izliyordum ve bu yoruma denk geldim:

1614257890595.png

Yorumu yapan arkadaş kağıt üstünde haklı aslında. Operasyonlarda köpeklerin kullanılması az da olsa onların hayatını tehlikeye sokuyor. Ama şöyle bir şey de var, TSK için eğitilen köpekler veteriner kontrolünde eğitiliyor, besleniyor ve her gün sağlık kontrolü yapılıyor. Yani sokaktaki bir köpeğe göre çok daha iyi bir hayat yaşıyor. O yüzden ben bu yoruma katılmıyorum. Sizlerin de fikrini almak isterim, iyi sosyaller.

Doğru bir şey o köpekler kullanılmasaydı bulduğu bomba ve uyuşturuculardan kim bilir kaç milyon insan hayatını kaybedecekti. Kesinlikle kullanılmalı. Yorum çok saçma olmuş duyar kasmak için kasmış.

Geri
Yukarı