Origin Hesabının Çalıntı Olup Olmadığını Anlama

Saykopat

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Arkadaşlar bugün oyun arayışına girmiştim. Overwatch oyununu alacaktım. Ucuz yerlere bakıyordum tesadüfen Gittigidiyor üzerinden Star Wars Battlefront oyunundaki mucizevi fiyatı gördüm ve hemen ilana girdim.
İlan Linki: Star Wars Battlefront Deluxe Edt. Origin Hesap GittiGidiyor'da 200234609 Önce yorumları okudum ve olumlu sonuçları görünce almaya karar verdim.
Aldıktan sonra bütün hesap bilgilerini değiştirmemi istediler, ben de değiştirdim ve oyunu indirmeye bıraktım ama şimdi baktığımda hesabın şifresi değiştirilmişti.
Tek çekindiğim nokta var o da bu hesapların çalıntı olması. Satıcı hesapları toplu alıyoruz dedi ama güvenemedim. Şu an sorunu bildirdim onlara cevap bekliyorum.

Arkadaşlar fastergameshop Gittigidiyor mağazasından hesap türü alış verişler yapmayınız. Büyük ihtimalle çalıntı hesap satıyorlar. KKTC de bulunan küçük bir kuruluş kesinlikle güven vermiyorlar. Aldığım hesabın içinde Battlefield 4, Star Wars Battlefront ve Hardline vardı. Kimse o fiyata hesap satmaz ve şüpheli bir durum aldığım hesap 1 güne kalmadan şifre ve güvenlik sorusunu değiştirmeme rağmen şifresi ve maili değiştirilmişti. Büyük ihtimalle hesabın sahibi EA destek ile iletişime geçip hesabını geri aldı. Buna çok sevindim açıkçası. Şuan ödediğim paranın bana geri iade edilmesini bekliyorum sürekli ilgileniyoruz diye geçiştiriyorlar.

Origin'de çalıntı hesapların güvenlik sorusu değişmez diye biliyorum. Güvenlik sorusu önceden tanımlanan Mail veya cep telefonu üzerinden değişiyor çünkü.
Yoksam hırsızlar onun da mı bir yolunu bulmuş?

Bana Gittigidiyor üzerinden mesaj ile bildiler mail, şifre ve güvenlik sorusunun cevabını. Maili falan değiştirdim ilk sonra da güvenlik sorusunu.

Ona rağmen hesap gitti, öyle mi?

Anlamıyorum, çalıntı hesap olsa güvenlik sorusunu değiştirmek mümkün değil.
Ha, güvenlik sürüsünün yanıtını tahmini verip tutturmuşlardır diyeceğim ama o da çok zor :kararsız:

Gittigidiyor'da cevap gelmedi mi?

İlgileniyoruz dediler 24 saat oldu bir şey yapmadılar ben de iade işlemini başlattım.
Adsız.png

Garip bir durum var... Size gerekli bütün bilgiler verilmiş ve yapmanız gerekenler de belirtilmiş.
Aklıma "acaba başkası hesabı sizden mi çaldı" diye geliyor :kararsız:

Yok eğer hesabın sahibi EA Support ile iletişime geçip hesabım çalındı demişse ve gerekli bilgileri vermişse hesabı iade etmişlerdir.

Dediğim gibi, çalıntı hesabın güvenlik sorusu olmuyor bildiğim kadarıyla.
Gittigidiyor'dan cevap geldi mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı