Orijinal ayakkabı alabiliyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Jump'ın spor ayakkabısı var 150TL'ye almıştım. 2 sene gitti tekrardan 180TL'ye yeni model aldım artık nereye kadar giderse. 48.5-49 arası giydiğimden dolayı her ayakkabıyı da alamıyorum :)
375505

Jump'ın spor ayakkabısı var 150TL'ye almıştım. 2 sene gitti tekrardan 180TL'ye yeni model aldım artık nereye kadar giderse. 48.5-49 arası giydiğimden dolayı her ayakkabıyı da alamıyorum :)
Adım atarken ayağını kaldırırken zorlanıyormusunuz? :)

İlla Nike, Adidas, Puma almak zorunda değilsin. Ben kaç yıl önce 80₺'ye Kinetix'in ayakkabısını almıştım hâlâ kullanıyorum gayet iyi ayakkabı.
Ben de 3-3.5 sene önce almıştım 80 TL civarına ve hala giyiyorum.

Arkadaş kaliteli marka ayakkabılardan bahsetmiş. Kalite demek 3-4 sene giymekten ibaret değil bence. Rahatlık, hava alması, markanın ürünün arkasında durması, kullanılan malzeme vs. gibi bir çok etken var. Bugün bir AirMax almak isteseniz sezonda çok acayip fiyatlar isteniyor buna bende çok karşıyım. 3 sene önce sezondan 350 TL aldığım AirMax benzeri bu sene 600 TL. Skechers mesela 250 TL alabiliyorduk şuan 350-400 gidiyor. Uygun alternatifleri mutlaka var ama bunlar çok satılan sevilen ve rahat modeller. Ayağıma yakışmayan beni rahatsız eden görüntüsünü beğenmediğim bir ayakkabıyı da ucuz diye almam şahsen. Yani içime sinerse limitim 400 TL benim alırım bu rakama kadar yukarısına çıkmam. Aşağısı da fark etmez güzel olduktan sonra 10 TL olsa bile alırım fiyat marka takıntım yok. Herkes bir kriter belirler buna göre alışverişini yapar yada yapmaz. Kimi kesesine bakar kimi rahatlığına kimi şekline bakar kimi de markaya. Fakat sonuçta durum aynı marka ayakkabılar PAHALI.

Arkadaş kaliteli marka ayakkabılardan bahsetmiş. Kalite demek 3-4 sene giymekten ibaret değil bence. Rahatlık, hava alması, markanın ürünün arkasında durması, kullanılan malzeme vs. gibi bir çok etken var. Bugün bir AirMax almak isteseniz sezonda çok acayip fiyatlar isteniyor buna bende çok karşıyım. 3 sene önce sezondan 350 TL aldığım AirMax benzeri bu sene 600 TL. Skechers mesela 250 TL alabiliyorduk şuan 350-400 gidiyor. Uygun alternatifleri mutlaka var ama bunlar çok satılan sevilen ve rahat modeller. Ayağıma yakışmayan beni rahatsız eden görüntüsünü beğenmediğim bir ayakkabıyı da ucuz diye almam şahsen. Yani içime sinerse limitim 400 TL benim alırım bu rakama kadar yukarısına çıkmam. Aşağısı da fark etmez güzel olduktan sonra 10 TL olsa bile alırım fiyat marka takıntım yok. Herkes bir kriter belirler buna göre alışverişini yapar yada yapmaz. Kimi kesesine bakar kimi rahatlığına kimi şekline bakar kimi de markaya. Fakat sonuçta durum aynı marka ayakkabılar PAHALI.
Düz tabanlik var bende çok rahatsız etse 3 sene giyemem zaten. Hava ve koku konusuna gelirsek ben çabuk terleyen birisiyim kokuda yapmadı. Zaten kullanılan malzeme kalitesiz olsa bana 3 sene dayanmazdı diye düşünüyorum :) Arada ayakkabıyı çamaşır makinesine atıp yıkadığım bile oluyor.

Her fiyata istediğim ayakkabıyı istediğim zaman alabiliyorum hatta ayakkabı almayı çok severim bir sürü ayakkabım var almayada gücüm var çok şükür.

Biz Üsküdar'daki bir Adidas mağazasına girip yakın bir arkadaşımız için spor ayakkabı beğenmiştik. Yazlık, hava alan, ince bir ayakkabıydı. Fiyatını sorduğumuzda 700TL olduğu söylendi, 2017 senesiydi tahminen.

Fiyatı duyunca haliyle özelliği nedir diye sorma ihtiyacı hissettik. "Tabanı araba lastiğinden üretildiği için yağışlı havalarda kayma yapmaz" dendi. Biz de "Bu zaten yazlık - bez ayakkabı, yağışlı havalarda zaten giyemezsiniz ki" şeklinde cevap vermiştik. Satış danışmanı verecek cevap bulamamıştı :)

Anlayacağınız o ki tezgahlarda gördüğünüz o 800-900TL'lik ürünler ittirme fiyatlardan ibaret. 250TL bandında oldukça kaliteli markaların oldukça rahat ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünlerini bulabilirsiniz.

Adım atarken ayağını kaldırırken zorlanıyormusunuz? :)
Ben de 48.5 giyiyorum, hayır zorlanmıyorum. 😁 Sizin aklınızdaki gibi devasa bir fark yok. 45 numaraya genelde büyük derler, ondan 3-4cm daha uzun olduğunu düşün işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı