Orijinal iPhone 7 ekranı tavsiyesi

Apple'larda, daha doğrusu IPhone'larda türlerce ekran var. A, a+, a++, orijinal kalite, yan sanayi gibi gibi.
En iyisi şu olacaktır, ya çok uyguna bir ekran alabilirsiniz.
Ya da ekran çatladığını belirtmişsiniz. Vakumlu cam değişimi yapan firmalarda camı değiştirebilirsiniz. Böylece ekranın kalitesi aynı kalacaktır.

Cam değişimi ile orijinal ekranı karşılaştırmak saçma olur. Bizzat bu işi gözümle gördüm. Telefonun camı değişmiş ile orijinal arasında dağlar kadar fark var görüntü renk kalitesi düşüyor.

Cam değişimi ile orijinal ekranı karşılaştırmak saçma olur. Bizzat bu işi gözümle gördüm. Telefonun camı değişmiş ile orijinal arasında dağlar kadar fark var görüntü renk kalitesi düşüyor.
Camın nasıl değişildiğine bağlı. Dış cam da kalite kalite, yapıştırıcılar da. Eğer OCA ile yapıştırıldıysa ekranın dokunma kalitesi, renkleri değişebilir elbette. Ancak, vakumlu değişimde böyle bir şey olduğunu görmedim.

Çıkma al. 6S ekranı ve kasası kırıldığında sıfıra 1200 civarı masraf çıkıyordu, anakartı yanık 6S bulup 250 liraya aldım, gerekli parçaları kendi telefonuma geçirdim. Hafif kılcal çizikler olsa da çakma ekranla kullanacağıma original kalmasını tercih ederim. Ayrıca bildiğim kadarıyla çakma ekranlarda parmak izi vs çalışmıyor, donanım uyuşmazlığından dolayı.

Geri
Yukarı