Orijinal mousepadler ile sahte mousepadler arasında nasıl farklar var?

BarkınEfe

Hectopat
Razer mousepadler en az 150TL’den başlıyor. Bazı yerlerde 15-20TL. Görünüş olarak aynı olsalar da işlevsel olarak fark vardır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kumaş yapısı farklıdır. Tabiki orijinaller daha kalitelidir. Ben sahte kullanıyorum ve çok ince hareketleri algılamıyor. Mesela PUBG'de scope açıyorum, çok az oynatmam gerekiyor algılamıyor. Düz zeminde daha iyi algılıyor. Dediğim gibi ufak algılama sorunları ve temassızlıklar olabiliyor.

Sahte mousepadlerde kaliteli mouse kullansanız bile mouse yüzey üzerinde atlama yapıyor. Ayıca kullanılan kumaştan ötürü de mouse kayganlığı çok fark ediyor.

Mousepad pratikte gerçekten bu kadar fark yaratıyor mu? Yakın zamanda orta halli bir fare ve mousepad'ten Rival 110'a geçiş yaptım ama hala aynı mosepad'i kullanıyorum ve önceki fareye göre çok bir değişiklik olmadı. En azından istediğim verimi alamadım şu ana kadar.

Not: Bu ''mousepad'' kelimesini nasıl yazacağız anlamadım. İngilizce yazsak sonuna ek getirince bir garip oluyor. Türkçe yazsak yine bir değişik oluyor. Tam karşılığı nedir acaba bunun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı