Orijinal olmayan adaptör alınır mı?

I am Negan

Kilopat
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi. Mevcut adaptörümün fişe takılan uç kısımları hafif yandı ve prize taktığım zaman normalden fazla ark çıkıyor. Adaptörün üzerinde yazan seri numarası ile Google de arama yaptığımda karşıma şu adaptör çıkıyor.

Giriş ve çıkış değerleri kullandığım orijinal Lenovo adaptörü ile aynı. Orijinal adaptörün fiyatı ise 700 TL civarı. Linkte vermiş olduğum gibi yan sanayi adaptör sağlıklı olur mu bilgisi olan var mı? Ucuz mal alıp suratıma patlamasını istemiyorum.

Benim görüşüm şarj batarya konusunda yan sanayiye yönlenmek pil ve batarya optimizasyonu için sakıncalı.

Bence orijinalini al geç. Yan sanayi ürün bilgisayarına daha fazla maddi hasar verebilir. Yağmurdan kaçarken doluya yakalanma.

Laptop adaptörünü orijinal almak daha mantıklı. Telefon adaptörü olsa birçok kaliteli marka var ama laptopda öyle değil.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Orijinal almak istemememin sebebi laptop çok eski ve kötü 700 TL vermek ölü yatırım olur. Bataryasıda zaten bozuk 30 40 dk de şarjı bitiyor. Benim korktuğum patlar bir şey olur bunu dert ediyorum aslında. Yaklaşık 8 senelik laptop kendisi.

Geri
Yukarı