Orijinal parfüm diye sahte parfüm satan siteler ve tester olayı

dyingme

Hectopat
Daha fazla  
Bu pahalılıkta bir de sahte parfümlerin, orijinalinin yarı fiyatına bilindik sitelerde orijinal diye satılmasına ne diyorsunuz, nereden alacağımı şaşırdım. Boyner'de bile emin olamadım ki sahte olasılığı daha yüksek geldi hele bir de tester aldatmacası çıktı, o da ayrı bir kurnazlık, güya orijinal parfümlerin tester olanlarını satın alabiliyoruz, ben de aldım ama orijinal falan değil, YouTube'da bununla ilgili videolar var ve orada dikkatimi çeken şey. Orijinal tester parfümlerin perakende satışının yasak olduğu ve tester diye satılan parfümlerin orijinal olmadığı yönünde. İşin tam olarak aslını bilmediğimden buraya yazıyorum ama gördüğüm kadarıyla orijinal diye satılanlar bile çoğunlukla sahte. Bu aldatmaca çok popüler hale gelmiş çünkü 1.500 TL'lik orijinal parfümün sahtesini orijinal diye 1.000 TL'ye satanlar gayet güzel para kazanıyor.

@dyingme "orijinalinin yarı fiyatına bilindik sitelerde orijinal diye satılmasına" demiştiniz...
Bu siteleri verebilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Mesela benim güvenli olduğunu bildiğim Sevil, Sephora, Tekin Acar kozmetik, Rossmann, Gratis ve Watsons var...

Bu pahalılıkta bir de sahte parfümlerin, orijinalinin yarı fiyatına bilindik sitelerde orijinal diye satılmasına ne diyorsunuz, nereden alacağımı şaşırdım. Boyner'de bile emin olamadım ki sahte olasılığı daha yüksek geldi hele bir de tester aldatmacası çıktı, o da ayrı bir kurnazlık, güya orijinal parfümlerin tester olanlarını satın alabiliyoruz, ben de aldım ama orijinal falan değil, YouTube'da bununla ilgili videolar var ve orada dikkatimi çeken şey. Orijinal tester parfümlerin perakende satışının yasak olduğu ve tester diye satılan parfümlerin orijinal olmadığı yönünde. İşin tam olarak aslını bilmediğimden buraya yazıyorum ama gördüğüm kadarıyla orijinal diye satılanlar bile çoğunlukla sahte. Bu aldatmaca çok popüler hale gelmiş çünkü 1.500 TL'lik orijinal parfümün sahtesini orijinal diye 1.000 TL'ye satanlar gayet güzel para kazanıyor.

Hocam ben böyle bir yerden 4 tane parfüm aldım 4'tanesi 200 TL gibi bir rakamdı. Orijinal falan tamamen hikaye. Yok böyle bir şey. Bazı yerlerde a+ kalite yazıyor ama yine işe yaramaz. Bunlardan almayın aldırtmayın çünkü kalıcılığı zaten yok, üstüne cildinize zararı var. Çünkü bunlar herhangi bir denetimden vs. geçmiyor. Allah bilir kimin bodrumunda yapılıyor bunlar. Şişelerine falan da kanmayın. O Instagram üzerinde açılım yaptıkları ya da gösterdikleri parfüm şişeleri ve kutuları hepsi orijinal ama gönderdikleri değil. Gösterilenlerin gelenlerle arasında çok fark var.

Boyner'de bile emin olamadım ki sahte olasılığı daha yüksek geldi hele bir de tester aldatmacası çıktı, o da ayrı bir kurnazlık, güya orijinal parfümlerin tester olanlarını satın alabiliyoruz, ben de aldım ama orijinal falan değil, YouTube'da bununla ilgili videolar var ve orada dikkatimi çeken şey.

Boyner de benim baktığım sauvage diyor orijinaldi kapağı falan magnetliydi kaliteliydi. Elinize alınca orijinal olup olmadığı çok belli oluyor. Ben kesinlikle emin olmak istiyorum diyorsanız parfüm konusunda benim tek geçeceğim yer Sephora'dır.

Tester parfümlerin gerçeği ile farkı yoktur. Bunu kullanarak dolandırmaya çalışıyorlar.

Geri
Yukarı