Orijinal Windows nasıl yüklenir?

• Konuyu başlatan Pmb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 779
Arkadaşlar teşekkürler, birkaç sorum daha olacaktı. Technopat'ın videosunda key kısmını geçiyordu. Keysizde kullanmak mümkün müdür? Bir de aldığım paketi key kısmında kullanacağım değil mi?
Anahtarsız kullanmak mümkün fakat işletim sisteminin bazı kişiselleştirme ayarları devre dışı olacak ve sağ alta filigran gözükecektir.

Arkadaşlar teşekkürler, birkaç sorum daha olacaktı. Technopat'ın videosunda key kısmını geçiyordu. Keysizde kullanmak mümkün müdür? Bir de aldığım paketi key kısmında kullanacağım değil mi?

Evet keyi orada kullanacaksınız key almazsanız bilgisayarın tüm özellikleri çalışmayabilir.

Windows 11 temiz kurulum yapmak istediğimde bu key işe yaramayacaktır değil mi?
Bu anahtardan anahtara göre değişir, bir kez kullanıldığında tekrar kullanılmadığını söyleyen ve şikayet eden kullanıcılar vardır. Normalde anahtarlar birden fazla kez kullanılabilir. Yani Windows 10 imzalı bir anahtara sahip anakartın bulunduğu cihaza Windows 11 kurarsanız bir sorun olmaz. Windows 7'nin anahtarı ile sadece Windows 7, Windows 8'in anahtarı ile sadece Windows 8 etkinleşebilir. Windows 10 ve Windows 11 sürümlerinde aynı anahtar ile bu iki istemci sürümünü etkinleştirebilirsiniz. Sebebi ise bu iki sürümün tanımlayıcıları aynıdır (İki işletim sistemi kendisini "Windows 10" olarak tanıtır.).

Merhaba arkadaşlar, formatı başarılı bir şekilde attım. Korsan Windows ile arasındaki farkı Denetim Masası'na bile girince anlayabiliyorum. Daha az dosya görüyorum. Hepinize teşekkürler. Son sorum. OEM key almıştım ben. Temiz kurulum+keyi kullandım. Orijinal kullanmış oluyorum. Değil mi?

Merhaba arkadaşlar, formatı başarılı bir şekilde attım. Korsan Windows ile arasındaki farkı Denetim Masası'na bile girince anlayabiliyorum. Daha az dosya görüyorum. Hepinize teşekkürler. Son sorum. OEM key almıştım ben. Temiz kurulum+keyi kullandım. Orijinal kullanmış oluyorum. Değil mi?
Evet. Ama tam da %100 denmez. Şimdi Windows orijinal key 2500-3500 TL bandında bazı firmalar da bunu 50-100 civarına veriyor işte. Ama nasıl yapıyorlar ben de bilmiyorum. Virüs riski olmaz en azından.

Geri
Yukarı