Orjinal Yosemite DMG kurulum imajı nereden indirebilirim?

candumann

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Uşak
Merhaba. A1278 model numaralı bir MacBook cihazım var. Yanılmıyorsam late 2008 alüminyum olan versiyon idi. En son Yosemite vardı fakat şu anda çökmüş durumda. Recovery'den yükleme sırasında da komple diski biçimlendirmiş bulundum, yükleme yapamıyorum. Orjinal DMG edinip Windows üzerinden Transmac ile USB belleğe yazdırarak kurulum yapmak istiyorum.

Yaklaşık 5 farklı dosya denedim, kimisinde USB hiç görmüyor, kimisinde bloke işareti çıkıyor, kimisinde de yükleme başlar başlamaz hata verip restart butonu veriyor. Apple sayfasından bakıyorum, "bu sayfayı görüntülemek için macOS falan sürümden daha güncel olmalısınız" tarzı bir hata veriyor, Windows ile ulaşamadım.

Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

İlginiz için teşekkür ederim hocam. İndirdim fakat bu da APP çıktı. Yine zip halinde restore yaptım fakat ne yazık kı boot olmuyor.

Konuyu detaylandırayım. Sanırım 2009 ve öncesinde cmd+r tuşu ile Recovery mod açılmıyor. Bu şekilde yükleme yapılmıyor. Bende mid 2019 15 inch MacBook Pro var. HDD bozuldu. SSD yükselteceğim ama bir türü kurulum yapamıyorum.
2009 MacBook en son yoemite alıyor.

Burada Yosemite var ama şu an indiremedim. İndirmeye devam ediyorum.

Transmac programı ile kurulum yapmayı deneyeceğim.

Buraya sonuçları yazarım.

Araştırırken sağlıklı bir dosya bulamadım. Bir dosya olsa güzel olur.

Konuyu detaylandırayım. Sanırım 2009 ve öncesinde CMD+r tuşu ile recovery mod açılmıyor. Bu şekilde yükleme yapılmıyor. Bende mid 2019 15 inch MacBook Pro var. HDD bozuldu. SSD yükselteceğim ama bir türü kurulum yapamıyorum.
2009 MacBook en son yoemite alıyor.

Burada Yosemite var ama şu an indiremedim. İndirmeye devam ediyorum.

Transmac programı ile kurulum yapmayı deneyeceğim.

Buraya sonuçları yazarım.

Araştırırken sağlıklı bir dosya bulamadım. Bir dosya olsa güzel olur.

Merhaba konuyu hortlatayım :)

Benim de elimde 2009 bir cihaz var format attım geri kurulum yapamadım USB'den kurulum yapmam gerek ama açılşta USB görmüyor siz yapabildiniz mi yaptıysanız nasıl yaptınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba konuyu hortlatayım :)

Benim de elimde 2009 bir cihaz var format attım geri kurulum yapamadım USB'den kurulum yapmam gerek ama açılşta USB görmüyor siz yapabildiniz mi yaptıysanız nasıl yaptınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu video yardımcı olmuştu bana

Yeni konular

Geri
Yukarı