Ortalama 50 üstü olmasına rağmen 4 dersten kalınırsa sınıf geçilir mi?

emirlop

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi meslekte okuyorum ve alanım bilişim. Edebiyattan kalıyorum, diğer kaldığım dersler ise kimya, matematik ve coğrafya.

9.sınıfım

Son düzenleyen: Moderatör:
Edebiyattan kaldığın için o dahil diğer 50'nin altında olan derslerinden de sorumluluk sınavına girmelisin.

Edebiyattan kalırsan geçemezsin.

Belki hocaların geçirir sorumluluk sınavına girersin.

Başka konularda geçersin ama 12.sınıfa kadar sorumluluk sınavı vermen gerekir yazıyoda tam anlayamadım.

Edebiyattan kaldığın için o dahil diğer 50'nin altında olan derslerinden de sorumluluk sınavına girmelisin.

Okullar açılmadan önce onların sorumluluğuna girip geçersemmi 10.sınıf olabiliyorum doğru mu anladım

Şimdi şöyle, genel ortalaman 50 üstüyse ve edebiyattan kaldıysan diğer kaldığın derslerle birlikte sorumluluk sınavlarına giriyorsun ve bir üst sınıfa geçebiliyorsun. Bu dersleri verene kadar mezun olamıyorsun ama sınıfı geçiyorsun.

Zaten genel ortalama 50 altındaysa sınıfta kalıyorsun.

Şimdi şöyle, genel ortalaman 50 üstüyse ve edebiyattan kaldıysan diğer kaldığın derslerle birlikte sorumluluk sınavlarına giriyorsun ve bir üst sınıfa geçebiliyorsun. Bu dersleri verene kadar mezun olamıyorsun ama sınıfı geçiyorsun.

Zaten genel ortalama 50 altındaysa sınıfta kalıyorsun.

İlk dönem ortalamam 49 2.dönem 52 bahsettiğim derslerde kalıyorum sadece diğer alan baraj derslerinden geçiyorum zaten o zaman sınıfı geçtim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı