Ortalama ailenin maaşı ne kadar olmalı?

Bizim Türk gençleride Almanya'yı sevsin, gül gibi ülkemiz varken (!)

Yahu tabii durkiye cennet cennet kıymetini bilen yok ben Almanya'dan geliyom paramız burada çok değersiz (ich bin ahze şut up) yani dediğim gibi Türkiye cennet cennet (!)
Ekran kartını boşver. Halka, yaşantıya bak.
İntihar edenleri gördükçe üzülüyor insan sırf maaşı yetmiyor borcu var diye gencecik üniversiteliler intihar ediyor umarım bir gün akıllanırız.

Yazılanlar çok abartı gibi geldi bana. Eve 8k para giriyor. 5 kişiyiz. Haftada en az 4 defa et yemeği yiyoruz ki bunlar kebap, lahmacun v.s oluyor. Birikim bile yapabiliyoruz. Kahvaltının hepsi köy ürünleri. Sadece kanaat etmek lazım diye düşünüyorum.

Bana en çok koyan şey 2 kişinin maaşı ile 3000 serisi ekran kartı bile alamıyorsun.

Hocam onu geç temel ihtiyaç olan şeyleri zar zor alıyorsun markete gittiğin zaman kaliteli ürünler alsan 1200 TL ile çıkıyorsun. Annen baban asgeri ücret ile çalıştığını düşün 5600TL kazanıyorsun sadece yemek alınca 4400TL kalıyor bunun kıyafetinden kiraya kadar dur işsiz gibi hesaplıcam.
5600TL 4 kişilik bir aile.
1200TL kira
1500TL temel ihtiyaç.
400TL okul masraf.
600TL kıyafet
1500TL ev gider
Toplam 5200TL.
Geriye 400TL kaldı Allah bereket versin.

Yahu tabii durkiye cennet cennet kıymetini bilen yok ben Almanya'dan geliyom paramız burada çok değersiz (ich bin ahze şut up) yani dediğim gibi Türkiye cennet cennet (!)
Galiba almancı akrabanız var bu kadar iyi yapıyorsanız :D.
İntihar edenleri gördükçe üzülüyor insan sırf maaşı yetmiyor borcu var diye gencecik üniversiteliler intihar ediyor umarım bir gün akıllanırız.
Türkiye akıllanmaz, boşver okuyup yabancı ülkeye gitmek lazım. Hem bu iktidar gitse bile ülkenin düzelmesine bi 10 yıl falan var.
Hocam onu geç temel ihtiyaç olan şeyleri zar zor alıyorsun markete gittiğin zaman kaliteli ürünler alsan 1200 TL ile çıkıyorsun. Annen baban asgeri ücret ile çalıştığını düşün 5600TL kazanıyorsun sadece yemek alınca 4400TL kalıyor bunun kıyafetinden kiraya kadar dur işsiz gibi hesaplıcam.
1200TL kira
1500TL temel ihtiyaç.
400TL okul masraf.
600TL kıyafet
1500TL ev gider
Toplam 5200TL.
Daha ne ??????? (!)

Yazılanlar çok abartı gibi geldi bana. Eve 8K para giriyor. 5 kişiyiz. Haftada en az 4 defa et yemeği yiyoruz ki bunlar kebap, lahmacun vs oluyor. Birikim bile yapabiliyoruz. Kahvaltının hepsi köy ürünleri. Sadece kanaat etmek lazım diye düşünüyorum.

Reis zaten yaşanmaz demedik. Ama neden daha iyi yaşamak istmeyorsun. Neden 2 ay para biriktirince süper bilgisayar dizmek istemiyorsun. Neden sadece 4-5 ay para biriktirip ev almak istemiyorsun, neden farklı ülkelere bırak ülkeyi şehirlere gitmek istemiyorsun sadece yemek yemekten ibaret değil hayat.

1200TL kira
1500TL temel ihtiyaç.
400TL okul masraf.
600TL kıyafet
1500TL ev gider
Toplam 5200TL.
400 tl okul masrafı iyiymiş otobüsle gitsen sadece ayda 2 kişi kaç tl yapıyor okul kıyafeti kitabı silgisi cartı curtu bitmiyor.

Yazılanlar çok abartı gibi geldi bana. Eve 8k para giriyor. 5 kişiyiz. Haftada en az 4 defa et yemeği yiyoruz ki bunlar kebap, lahmacun v.s oluyor. Birikim bile yapabiliyoruz. Kahvaltının hepsi köy ürünleri. Sadece kanaat etmek lazım diye düşünüyorum.
Şükretmek lazım tabii. Bizi şükretmek kurtarıcak. (!)

Geri
Yukarı