Ortaokullarda Türkçe dersine 70 ortalama zorunluluğu getirildi

12.sınıflar sıkıntıda üniversite sınavı bir yanda sınıfı geçmek bir yanda çok zor olacak bari bize bir istisna olsa.

Türkçe diyor MEB ama biz edebiyat görüyoruz anlamadım yine yarım yamalak açıklayıp kaçmış.
En iyisi okuldaki hocalara sormak olacak.

25 Eylül'de 9.ders saati eklencek demişti hocamız liseliler yandı vallahi.
2009'lar için çok kötü bir sene. Hem deprem, hen lgs sınavının kolaylığı hem de alınan lise kararları için çok sıkıntılı bir sene.

Bir Konu'da da edebiyat ile ilgili bir açıklama yok diyorlar. Sadece Türkçe diyorlar. Kime inanacağım anlayamadım.

2009'lar için çok kötü bir sene. Hem deprem, hen LGS sınavının kolaylığı hem de alınan lise kararları için çok sıkıntılı bir sene.

Tüm liselileri etkilemiyor mu bu kararlar?

25 Eylül'de 9.ders saati eklencek demişti hocamız liseliler yandı vallahi.

Bunlar bize okulu sevdirmeye mi çalışıyor yoksa sokaklara çıkıp önümüze gelene bir tekme kafasıyla isyan etmemizi mi? Böyle bir şey olursa top MEB’in elinde patlar ben söyleyeyim.

2009'lar için çok kötü bir sene. Hem deprem, hen LGS sınavının kolaylığı hem de alınan lise kararları için çok sıkıntılı bir sene.

2006'lı olarak doğar doğmaz 4+4 sistemi, TEOG yerine LGS ve şimdi bu.

Bir Konu'da da edebiyat ile ilgili bir açıklama yok diyorlar. Sadece Türkçe diyorlar. Kime inanacağım anlayamadım.

Tüm liselileri etkilemiyor mu bu kararlar?

Lisede Türkçe edebiyat ile iç içe cümle öğeleri, noktalama gibi şeyler Türkçe.

2006'lı olarak doğar doğmaz 4+4 sistemi, TEOG yerine LGS ve şimdi bu.

Lisede Türkçe edebiyat ile iç içe cümle öğeleri, noktalama gibi şeyler Türkçe.

Hocam her ne kadar Türkçe ile aynı olsa da dersin adı farklı sonuçta. Bizim ülkede edebiyata da Türkçe diyorlar bu yüzden karışıklık olabilir mi diye düşünüyorum.

Hocam her ne kadar Türkçe ile aynı olsa da dersin adı farklı sonuçta. Bizim ülkede edebiyata da Türkçe diyorlar bu yüzden karışıklık olabilir mi diye düşünüyorum.

Yani edebiyat sınavı aslında Türkçe lise düzeyi diye edebiyat geçiyor yıllardıe girerim neredeyse hep noktalama, cümle öğeleri görürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı