Ortaokulu bitirdikten sonra 1 ya da 2 yıl ara vermek uygun olur mu?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hissetmeye başlıyorum pandemi döneminde yaşananlar ve 8.sınıfın zor konuları çok stresli yorucu olacak.
Eğer uygun olursa 8.sınıfı bitirdikten sonra 1 veya 2 yıl boş durmayı dinlenmeyi istiyorum ondan sonra liseye başlamak istiyorum.

1-Konuları unutmak gibi sorunlar yaşanır mı?

2-Yaş gecikmesi bir sorun yaratır mı? Şu an 14 yaşındayım 23 Nisanda doğdum 8.sınıf için 1 yaş fazla büyük olduğumu söylüyorlar.
Ya 16 ya da 17 yaşında liseye başlamak bir sorun yaratır mı?

Bu konular dışında da verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğitime ne kadar ara verirsen okuldan o kadar uzaklaşırsın. Bildiğin her şeyide unutursun öyle bir saçmalığa bulaşmamanı tavsiye ederim.

Ve hayata hep 2 yıl geç başlarsın her şeye üniversite sevgili,iş, aş, evlilik vs.

Üniversite sınavından sonra bunlara vakit bulabilirsen belki, diğer türlü erken bitirmenin sana daha çok faydası olacağını düşünüyorum. Daha sonra askerlikle falan uğraşırsın bu şekilde xD

Ortaokullarda kayıt dondurma yapılabilmekte olup velinin isteği ve idarecilerin onayı ile (bunun için de elle tutulur bir rapor gerekecek.), belirli bir süre kayıt dondurma hakkın var. Ama şu "Pandemi döneminde yaşananlar..." ile başayan cümleler baydı artık. Hepimiz yaşadık yaşıyoruz, bir tek sen değil. Zaten 3 ay boyunca boş dursan dair konuları unutmaya başlayacaksın. Yaş gecikmesi konusunda gelirsek her halükarda sorun yaşayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı