Çözüldü OS X El Capitan "Bu Disk Bilgisayarınızı Başlatmak İçin Kullanılamaz" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba. OS X El Capitan'a Mavericks'ten yükseltme ile geçmek istiyorum (Boot edip kurulum ekranına ulaştığım halde klavye ve farem çalışmıyor. İkisi de USB ile bağlı, fare kablosuz). Mac App Store'dan uygulamayı indirdim ve çalıştırdım. Fakat kuracağım diske ("Mavericks") tıklayınca şu hatayı alıyorum:
Ekran Resmi 2016-02-16 20.36.28.png

Sabit diskim GPT biçiminde zaten. Başlamadan önce USB'deki Clover'ın sürümünü de güncelledim. SIP'i devre dışı bıraktım. Gerekli kext dosyaları 10.11 klasöründe. Acaba sıkıntı nerede? Sistemim:
  • H61M-P20 (G3)
  • Pentium G2030 3 GHz
  • Corsair 4 GB RAM
  • EVGA GT 630 2 GB
@montezuma , bakabilirsen sevinirim.

Evet incelemiştim. İlk aşamaları yaptım. Fakat işte yukarıdaki ekranda takılıp kalıyorum.

Peki boot ettikten sonraki şu klavye ve farenin çalışmama sorununu aşabilir miyiz?

Evet, SIP kapalı. Yosemite'nin .app dosyasını bulup denesem olur mu peki? Verdiğiniz dosyaları da deniyorum. Fakat önce hazır düzgün çalışan Mavericks'in bir kopyasını alayım :).
İndirdikten sonra gördüm. Ben bu .kext dosyalarını da denemiştim. Birkaç kişi de aynı sorundan dolayı konu açmış Sosyal'de. O konularda gördüm ve verdiğiniz linkten indirip denemiştim.

Mavericks'i kurmadan önce Sosyal'den indirdiğim Yosemite 10.10.5 .raw dosyası vardı elimde. Fakat o zaman her nedense ekran kartını yerleşik olarak tanımamıştı ve kurulum ekranına geldiğimdeyse USB klavye ve farem çalışmıyordu. Fakat dün tekrar denediğimde kurulum ekranına tıkır tıkır ulaştım. config.plist'te ''dart=0 nv_disable=1 npci=0x2000 -v'' komutlarını kaldırdım (Diğerlerini ellemek istemedim). GPU için herhangi bir şey yapmama gerek kalmadı zaten. Ayrıca, artık El Capitan uygulaması Yosemite kurulu bölümü görüyor ve sanırım yükseltme yapabileceğim. Yardımınız için teşekkür ederim. Yosemite'yi CCC ile yedekleyip yükseltmeye geçeceğim :).
Ekran Resmi 2016-02-18 07.58.04.png
Ekran Resmi 2016-02-18 08.04.50.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı