Çözüldü OS X El Capitan Laptop Ekranı Devre Dışı Kalma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Confif Inject NVIDIA denemediysen bir de bunu dene.
Inject NVIDIA yi denedim diğerlerinin tiklerini kaldırarak sonuç değişmedi. Sonrasında boot args den nvda_drv=1 komutunu kaldırarak web driver olmadan açıp Inject NVIDIA ile beraberinde Inject Intel , sonra Inject ATI sonra hepsi beraber falan diye bir sürü deneme yaptım ama her seferinde oturum açıldığı sırada ekran boot komutlarının olduğu kısımda dondu kaldı....

Inject NVIDIA ile beraber NvidiaSingle işaretli olursa oturum açıldığı sırada ekranda bu şekilde çarşı pazar karışıyor :

20160608_033850.jpg

Bu noktada adımları tekrar gözden geçirmektan başka yapacak bir şey yok. Kurduğun Web Sürücüsünün OS X sürümü ile uyumluluğu, BIOS/ Graphic ayarları, SMBIOS kimliğini tekrar iMac 14,2 yada 6,2 olarak ayarlamak. Ancak bilemiyorum. Kart çalışmıyor değil, zira kartı zaten tanıttık. Yada şunu deneyelim birde:
Grafik kartın UEFI olması lazım. Eğer UEFI ise BIOS içinde CSM= Disabled yapıp dener misin?

Bu noktada adımları tekrar gözden geçirmektan başka yapacak bir şey yok. Kurduğun Web Sürücüsünün OS X sürümü ile uyumluluğu, BIOS/ Graphic ayarları, SMBIOS kimliğini tekrar iMac 14,2 yada 6,2 olarak ayarlamak. Ancak bilemiyorum. Kart çalışmıyor değil, zira kartı zaten tanıttık. Yada şunu deneyelim birde:
Grafik kartın UEFI olması lazım. Eğer UEFI ise BIOS içinde CSM= Disabled yapıp dener misin?
BIOS içinde CSM diye bir ayar bulunmuyor hocam. Ancak sorun çözüldü. AGDfix betiğini tekrar kurduktan sonra config.plist/Boot içinden npci=0x2000 komutunu kaldırıp yerine GraphicsEnabler=Yes i koyunca sorun falan kalmadı. İlginiz için çok teşekkür ederim.Artık geriye güç yönetimi , Apple Hesabını eklemek gibi sorunlar kalmış oldu. Parlaklık en yüksek seviyede şuanda ayarlayamıyorum henüz ilgili rehbere bakmadım ama onun için de bir tavsiyeniz var mı acaba ? Tamamının üstesinden geldikten sonra ayrıntılı bir Başarılı Kurulum konusu açmayı planlıyorum.

Mevcut Boot Args : -v slide=0 dart=0 nvda_drv=1 kext-dev-mode=1 rootless=0 GraphicsEnabler=Yes

Son düzenleme:
DSDT içinde Brightnes Fix yaması yapman lazım;
Kod:
#Maintained by: RehabMan for: Laptop Patches
#graphics_PNLF.txt

# This patch enables the brightness slider in SysPrefs->Displays
# and will also enable activation of sleep mode by closing
# the laptop lid.

# This patch is a "basic" PNLF patch and doesn't attempt
# to fix various common problems with the backlight control.
#
# For advanced patches, see:
#   graphics_PNLF_ivy_sandy.txt
#   graphics_PNLF_haswell.txt
#

into_all device label PNLF remove_entry;
into definitionblock code_regex . insert
begin
Scope (_SB)\n
{\n
    Device (PNLF)\n
    {\n
        Name (_ADR, Zero)\n
        Name (_HID, EisaId ("APP0002"))\n
        Name (_CID, "backlight")\n
        Name (_UID, 10)\n
        Name (_STA, 0x0B)\n
    }\n
}\n
end;

Ayrıca aşağıdaki linkten "IntelBacklight.kext" indirip bununda kurulumunu yapacaksın;
IntelBacklight.kext

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı