Os x Mountain Lion 10.8.2 dizüstü bilgisayara kurulur mu?

VT-x/AMD-V donanım sanallaştırma sisteminizde kullanılabilir değil. Belli misafirler (örn. OS/2 ve QNX) bu özelliği gerektirir ve bunsuz önyükleme başarısız olacaktır.

İşletim sisteminiz 64 bit olmalı malesef bence bu kadar uğraşmak yerine hazır kurulumlardan birini deneyin :)

İAKTOS gibi içerisinde bootloader ve kext barındıran sürümleri kast etmiştim :) 64Bit'e formatlarsanız sanal kurulumu yapabilirsiniz

Anladım, iAtkos'ta indirmiştim ama usb'ye atamıyorum. Maalesef dmg dosyalarını sadece sanal makine ile atabiliyormuşsun okuduğum kadarıyla. :) Ben bir format atıyım o zaman şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, iAtkos'ta indirmiştim ama usb'ye atamıyorum. Maalesef dmg dosyalarını sadece sanal makine ile atabiliyormuşsun okuduğum kadarıyla. :) Ben bir format atıyım o zaman şimdi.
DMG dosyasını İSO'ya çevirebilirsiniz ama daha önce hiç denemedim Youtube'da şöyle bi video buldum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DMG dosyasını çevirmeyin bozuluyor, denemiştim ben. Transmac ile DMG dosyasını USB yada DVD'ye yazabilirsiniz. Ama USB'ye yazdığınızda boot olmama sorunu çıkabilir, onun için CD alıp rboot yada herhangi bir bootcd indirip CD'ye yazın.

Hayır işlemiciniz desteklemiyor, o zaman şunu deneyin. İlk önce easybcd programını kurun, yönetici olarak başlatın iboot.iso dosyasını da gerekli kaynaklardan indirip easybcd'yi açıp add new boot gibi birşey var ona tıklayın. Ve altta bir yer var iso yazıyor, oraya tıklayın iboot.iso dosyasını gösterin. Adını iboot yap, sonra aşağıda seçenek var loader for memory gibi birşey var ona tıkla.

Sonra programı kapat transmac programı ile flash'ı biçimlendir, sonra iAtkos hangi sürümü varsa yazdır. Sonra bilgisayarı yeni başlatma seçeneği ile reset at direk kapatma. Sonra karşına hangi windows sürümünü kullanıyorsan o var, bir de iboot var. İboot'tan başlat, sonra en sondaki usb'ne gel ve kurulum başlar :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı