Osman Kavala müebbet hapis cezası aldı

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin ve 15 Temmuz davasında ismi geçen Osman Kavala müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu kişi CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli hapisten çıkarmak istediği kişiydi, her açıklamasında adı geçiyordu Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'yı çıkaracağız diye iktidara geldiğimizde.

@241046 hocam bilemiyorum da AİHM baskı uygulayacaktır muhtemelen adamı serbest bırakın falan diye.
Biz ülke olarak imza atmışız uluslararası boyutta vereceğiniz kararlara uyacağız diye. AİHM kararını da vermişti zaten bırakılması yönünde. O yüzden şu anda verdiği söze güvenilmeyen ülke durumuna düştük. Bir anlamı yok yani şu anda bizim ne düşündüğümüzün uluslararası hukuk sisteminde artık. Üzücü ülke adına.

Benim anlamadığım bir şey var. Bir kısım ajan, vatan haini diyor, delilleri ortada diyor. Bir kısım suçsuz, delil vs. ortada yok diyor. İlk kısım HDP destekçisi, terör sevdalısı gibi şeyleri de söylüyor.

Gezi parkı olaylarını biliyorum bence iyi başlamış bir şeyin hiç olması durumu... Ülkede ne zaman birileri hakkımızı arayalım dese teröristler, fetöcüler, herkes el birliğiyle olayı hiç ediyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı