Avrupa Birliği ve ABD'den Osman Kavala tepkisi

armoredtrain

Centipat
Yer
Ankara
25 Nisan 2022 Pazartesi günü aralarında iş insanı Osman Kavala'nın da bulunduğu 17 sanığın yargılandığı dava sonuçlanmış ve Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

AB ve ABD'den tepkiler ise gecikmedi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

25 Nisan 2022 Pazartesi günü aralarında iş insanı Osman Kavala'nın da bulunduğu 17 sanığın yargılandığı dava sonuçlanmış ve Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Garipsedim

Batı medyasına yansıması garip değil, kilit isimler batının hep ilgi odağı olmuştur (Cemal Kaşıkçı, Saddam Hüseyin, Cemal Abdülnasır vs. ) ama burda asıl ilgilenmemiz gereken batının tavırları değil, batı medyasının da eleştirdiği gibi ne delil ne bir bulgu kırıntısı olmadan adamı bildiğin idama sürüklediler. Yasal suikast girişiminden başka bir şey değil bu. Yazık. ABD'deki gibi mahkeme de olan isimlerin neler dediği, kimlerin olduğu online olarak görülebilse yaptıkları suç herkes tarafından görülür de işte.

Senin hakların ihlal edilse sesleri çıkmaz, parası olan ve hükümet karşıtı birinin hakkı ihlal edilince kınamalar, tweetler... Bu dünyada ya zengin olacaksın ya da insan statüsünde olmayacaksın galiba...

ABD ve Avrupa Birliği bir ismi bu kadar savununca insan bir şüpheye düşmüyor değil. Nerede bir Türk düşmanı ülke varsa Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ı salın diye ortaya çıkıyor.

Mahkeme önündeki isimlere açıklama yapanlara bakıyorum nerede bir HDP'li vekil nerede bir aşırı sol grup veya sosyal medyada nerede eski FETO'cu varsa birden Osman Kavala sevdalısı oluveriyor.

Son düzenleme:
Herhangi bir yaptırımı vs. var mı bilmiyorum ama bence Türkiye AİHM üyeliğinden çekilmeli. Hem üyeliğin bize olan bir getirisini göremiyorum hem de Avrupa'ya içişlerimize karışması için bir sebep veriyoruz.

Herhangi bir yaptırımı vs. var mı bilmiyorum ama bence Türkiye AİHM üyeliğinden çekilmeli. Hem üyeliğin bize olan bir getirisini göremiyorum hem de Avrupa'ya içişlerimize karışması için bir sebep veriyoruz.

AİHM'in bir yaptırım gücü yok. En olmadı para cezası keser. Bizimkiler parası neyse öderiz ama o kararı yapmayacaz diyebilir en kötü.
Ya da sizi artık AİHM üyeliğinden atıyoruz diyebilirler. Ama dünyada örneği yok benim bildiğim atıan. Çoğu kararına çoğu ülke uymuyor yıllardır. Para cezasını ödeyip geçiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı