Osmaniye'de Köpeği Sürükleyen Adam

Bunun cezalarla bir alakası yok. Böyle bir şey yapabilen bir insana ölüm cezası koysan ne koymasan ne. Adamın vicdanına merhametsizliği batmamış; o adama ceza işlemez.
Bu adamın/kadının neden böyle bir şey yaptığını öğrenmek için çocukluğuna inmemiz gerek. Belki çocukluk dönemi boyunca dayak yemiştir. Kendisinden zayıf canlılara üstünlüğünü gösterince rahat ediyordur....

Türkiye'deki eğitim sistemi eleştirmeyen kalmamıştır herhalde. Gerçek şu ki, sorunu göremiyoruz. Bir Türkiye'de doğmuş çocuğa ilk darbeyi ailesi vuruyor. Kendi yediği haltları çocukları üzerine bırakıyor. Dövüyor, suçluyor, azarlıyor....sonra toplum için zararlı bir evlat yetiştiğinde devletin eğitim sisteminde çocuklara merhamet gösterilmiyor oluyor.
Cevabım: Çocuklarımızı gerçekten sevmeye başlarsak. Aileler için çocuk nasıl eğitilir merkezleri açılırsa, işte o zaman hayvanlar, insanlar hatta dünya huzura kavuşacak.

Çocuğunuz yerine kararlar almayın, ona hangi kararın doğru olduğunu öğretmeyin. Doğru kararı nasıl bulacağını öğretin.
-koala
Ne eğitiminden bahsediyorsunuz hala ezbere konuşmaktan sıkılmadınız mı arkadaşlar? Bir insanın karakteri böyleyse istersen NASA da çalışsın asla değişmez.

EQ'nun en güzel yanı geliştirilebilir olmasıdır. Gerçeği itiraf etmeliyim ki ben iyi bir insan değilim. Olmam gerekiyor mu ki? Başka insanların duygularını anlayabiliyorum. Sadece nasıl davranmam gerekiyorsa öyle davranıyorum. Gerçeğimin ne olduğunun bir önemi var mı?

Son düzenleme:
Yasalardaki açıklık. Caydırıcı herhangi bir yasa yok. Hiçbir suçun caydırıcı yasası yok.
Ve bir tanıdığın olursa sana her şey yasal bu devlette.
evet haklısın
O. çocuğu olduğu için..
hayvanlardan öğrenecek çok şeyimiz var ama insan çocuğuna böyle bir şey yapmaz
Bu olay eğitimle sandığınız kadar alakalı değil. Annem okuma yazma bile bilmezken sinek bile öldürmüyor. Tamamı ile kişisel bir hastalık. Ruh ve sinir hastanesine kapatilip psikolojik olarak tedavi edilmeli.
Hepinize söylüyorum evet haklısınız ama bu ... in çocukluğuna falan inmeye gerek yok sen ne yaşarsan yaşa bunu kimseye yansıtamassın kimsenin böyle bir lüksü yok olamazda zaten aklıma geldikçe sövüyorum ona bir de sakallı hacı hoca gibi bir tip işte bildiğin yobaz keşke daha ağırlarını yazabilsem ama yasak diye biliyorum
Hayvanlara karşı böyle bir davranışın cezası idam diye çıkaracaksın yasayı. Bak bakalım 1 kişi dahi herhangi bir hayvana işkence ediyor mu? Hakedenin hakkıdır kötek.
Hammurabi gibi mi diyorsun
ama bir kırbaçta işi görür
Kıyameti kendi ellerimizle getiriyoruz.
Daha ne
Bunun cezalarla bir alakası yok. Böyle bir şey yapabilen bir insana ölüm cezası koysan ne koymasan ne. Adamın vicdanına merhametsizliği batmamış; o adama ceza işlemez.
Bu adamın/kadının neden böyle bir şey yaptığını öğrenmek için çocukluğuna inmemiz gerek. Belki çocukluk dönemi boyunca dayak yemiştir. Kendisinden zayıf canlılara üstünlüğünü gösterince rahat ediyordur....

Türkiye'deki eğitim sistemi eleştirmeyen kalmamıştır herhalde. Gerçek şu ki, sorunu göremiyoruz. Bir Türkiye'de doğmuş çocuğa ilk darbeyi ailesi vuruyor. Kendi yediği haltları çocukları üzerine bırakıyor. Dövüyor, suçluyor, azarlıyor....sonra toplum için zararlı bir evlat yetiştiğinde devletin eğitim sisteminde çocuklara merhamet gösterilmiyor oluyor.
Cevabım: Çocuklarımızı gerçekten sevmeye başlarsak. Aileler için çocuk nasıl eğitilir merkezleri açılırsa, işte o zaman hayvanlar, insanlar hatta dünya huzura kavuşacak.

Çocuğunuz yerine kararlar almayın, ona hangi kararın doğru olduğunu öğretmeyin. Doğru kararı nasıl bulacağını öğretin.
-koala

EQ'nun en güzel yanı geliştirilebilir olmasıdır. Gerçeği itiraf etmeliyim ki ben iyi bir insan değilim. Olmam gerekiyor mu ki? Başka insanların duygularını anlayabiliyorum. Sadece nasıl davranmam gerekiyorsa öyle davranıyorum. Gerçeğimin ne olduğunun bir önemi var mı?
onun çocukluğunu neyse cevabım dediğin bölümde çok haklısın yazını bayağı beğendim teşekkür ederim sosyalde galiba duyarlı ve zeki insanlar var

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı