Osmanlı Tarihi ile İlgili Kitaplar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada Kadir Mısıroğlu gibi bir adamı savunan birisini görmek çok üzücü cidden. İlber Ortaylı, Halil İnalcık gibi hocaları da sevmez bunlar şimdi. :)
Mustafa kemali göklere çıkarsaydı iyiydi dimi ? O zaman sevilirdi ? Heykelini bile yaparlardı ? Gerçek tarihi anlatıyor. Milletimize yapılan ihanetleri anlatıyor. Müslüman olmayanlara tatbik edilen kanunları müslümanlara tatbik edenleri anlatıyor. Zafer kazanıldığı halde Lozan Antlaşmasında nüfusu %100 türk olan tapusu bizde olan yerleri istemeyenleri anlatıyor.

Komik elbette, kendisinin tarih ile uzaktan yakından alakası yok. " Kumlara ayetel kürsi okuyun alman ordusunun üzerine serpelim." diyen birinin tarih ile ne alakası olabilir yahu. :yerlerde::yerlerde::yerlerde::yerlerde::yerlerde:
Bir kere bunu Kadir Mısıroğlu söylemiyor. Böyle yapanları anlatıyor sadece. Dinin toplum üzerindeki etkisini göstermek için ya tam olarak dinlemediniz ya da çarpıtıyorsunuz.

Maymuna fes giydirmişler kendini alim sanıp herkesi kafir ilan etmiş. Böyle devam edin hocam, tarihi yazanlar böyle olduktan sonra, ülkenin bu hallere düşmesi mütehak.

Maymuna fes giydirmişler kendini alim sanıp herkesi kafir ilan etmiş. Böyle devam edin hocam, tarihi yazanlar böyle olduktan sonra, ülkenin bu hallere düşmesi mütehak.
Kimi kafir ilan etmiş ? Siz fese takılmışsınız. Kadir Mısıroğlu bir yerden geçerken oynayan çocuklardan birisine sormuş. Bu fes sana neyi hatırlatıyor diye. Çocuk demiş ki Osmanlıyı hatırlatıyor. Herkesin tarzı farklı. Tek tip insan görmeye alışmıssınız siz. Mustafa Kemal için yeşil gözlü ilahımız denince abes olmuyor. Dağı oyup Mustafa Kemal heykeli yapınca abes olmuyor. Fes mi abes oluyor?

Kadir Mısıroğlu gibi bir deliyi savunmak için, insanları diğer canlılardan ayıran düşünme yeteneği noksanlığından kaynaklandığını düşünüyorum. Ama ben yine de saygı duyuyorum, çünkü siyahlar olmasa beyazı nasıl seçeceğiz. Bu ülke delilerle doludur diyenler haklıymış.

Kimi kafir ilan etmiş ? Siz fese takılmışsınız. Kadir Mısıroğlu bir yerden geçerken oynayan çocuklardan birisine sormuş. Bu fes sana neyi hatırlatıyor diye. Çocuk demiş ki Osmanlıyı hatırlatıyor. Herkesin tarzı farklı. Tek tip insan görmeye alışmıssınız siz. Mustafa Kemal için yeşil gözlü ilahımız denince abes olmuyor. Dağı oyup Mustafa Kemal heykeli yapınca abes olmuyor. Fes mi abes oluyor?
Kadir Mısıroğlu hak ettiği değeri göremez, çünkü söyledikleri saçma. Atatürk konusuna gelince, ben de Atatürk'ü severim, ama öyle "put" değeri görmem, ha birde, heykel put sınıfına girmez, doğru şekilde yapılırsa.

Kadir Mısıroğlu gibi bir deliyi savunmak için, insanları diğer canlılardan ayıran düşünme yeteneği noksanlığından kaynaklandığını düşünüyorum. Ama ben yine de saygı duyuyorum, çünkü siyahlar olmasa beyazı nasıl seçeceğiz. Bu ülke delilerle doludur diyenler haklıymış.
Mustafa kemali eleştirdi diye deli mi oldu? Eğer Mustafa kemali övseydi böyle konuşacakmıydınız?

Kadir Mısıroğlu hak ettiği değeri göremez, çünkü söyledikleri saçma. Atatürk konusuna gelince, ben de Atatürk'ü severim, ama öyle "put" değeri görmem, ha birde, heykel put sınıfına girmez, doğru şekilde yapılırsa.
Kafadan atıp söylemiyor. Ben delilsiz konuşmam diyor. Siz tam manasıyla dinlediniz mi araştırdınız mı?

Mustafa kemali eleştirdi diye deli mi oldu? Eğer Mustafa kemali övseydi böyle konuşacakmıydınız?

Kafadan atıp söylemiyor. Ben delilsiz konuşmam diyor. Siz tam manasıyla dinlediniz mi araştırdınız mı?
Ya o yüzden" x'in adı aslında şudur, ve x müslümandır."Bu mu çok mantıklı bir cümle. İlber Ortaylı ve Sinan Meydan Tarihteki tek favorim, Halil İnalcık ta var elbette. Ayrıca Kadir Mısıroğlu oldukça atıp tutan birisi, adam utanmasa Atatürk "gavur"un tekiydi diyecek, der de zaten.

Ya o yüzden" x'in adı aslında şudur, ve x müslümandır."Bu mu çok mantıklı bir cümle. İlber Ortaylı ve Sinan Meydan Tarihteki tek favorim, Halil İnalcık ta var elbette. Ayrıca Kadir Mısıroğlu oldukça atıp tutan birisi, adam utanmasa Atatürk "gavur"un tekiydi diyecek, der de zaten.
O "x" dediğiniz kişinin yazıklarından Müslüman olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bunu Musatafa Armağanda söylemiş. Mustafa Kemal Ayetlere safsata diyor. Murat Bardakçı canlı yayında belgelerini gösterdi. Ayetlere safsata diyen kişi nasıl Müslüman olacak? O yüzden siz delillere bakın. Atıp tutmak demek olmayan bir şeyi söylemek demektir. Oysa ki Kadir Mısıroğlunun söylediklerinin hepsinin bir delili var.

Allah ile insan arasına girerek şirk koşuyorsunuz, Atatürk'ün İslam hakkında olumlu söylediği sözleri niye açığa çıkarmıyorlar.
"Ey millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. Peygamber efendimiz hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur.Koyduğu esas kanunlar cümlemize malumdur ki, Kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. insanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor."
Buyur birde safsata demiş sanıyorsun, birde bu konuşma yurt gezilerinde yapılmıştır.
Birde İlber Ortaylı dinleyin biraz da bilgilenin, kafalarınız esiyor da.
Edit : Buldum 07.02.1923 Balıkesir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı