Osu'da nasıl klavye ayarlanır?

buraji

Decapat
Daha fazla  
1 ay önce osu yükledim oyun bayağı sardı ama bir şey fark ettim. Klavye kullanan oyuncular hep 2 veya 3 tuş kullanıyorlardı. Bu işi kolaylaştırıyor mu? Eğer kolaylaştırıyorsa hangi tuşlarla oynamamı öneriyorsunuz?

1 ay önce osu yükledim oyun bayağı sardı ama bir şey fark ettim. Klavye kullanan oyuncular hep 2 veya 3 tuş kullanıyorlardı. Bu işi kolaylaştırıyor mu? Eğer kolaylaştırıyorsa hangi tuşlarla oynamamı öneriyorsunuz?

Fark etmez ki. Ben bir yıldır falan oynuyorum hala Z-X kullanıyorum. Sonuçta yan yana iki tuşa bastığın sürece neye bastığının ne önemi var. Yok yan yana kullanmayacağım dersen bilemem. Bana öyle çok daha zor geliyor.

3 tuş kullananı görmedim. Sağ ve sol klik için 2 tuş kullanılıyor genelde. Tek parmak ile bas çek yapmaktansa bir parmak ile basarken diğerinde çekme hareketi yapmak suretiyle bas çek hareketi yapmak daha hızlı olduğu için 2 parmak kullanılıyor. O hareketlerde fare kullanırken tuşlara basmak zor olduğu için tıklama işini klavyeden hallediyorlar. Tabii ki tablet kullanmak fareden daha kolay, o yüzden imkanı olan tablet kullanıyor.

Benim ne kullandığıma gelecek olursak ben farede tek tık kullanıyorum, o kadar. Çok tıklamalı yer gelince klavyeden ister istemez yardım alıyorum. Uzun süredir oyunu oynamıyorum, yanlış hatırlamıyorsam varsayılanı x ve z tuşları, ben w ve e yapıp çizgi tuşunu q yapmıştım.

Elin hangi tuşlarda rahat ediyorsa onları seç. Klavyenin aşağısında kalıp rahatsız ettiği için yukarı taşımıştım x ve z'yi.

Fark etmez ki. Ben bir yıldır falan oynuyorum hala Z-X kullanıyorum. Sonuçta yan yana iki tuşa bastığın sürece neye bastığının ne önemi var. Yok yan yana kullanmayacağım dersen bilemem. Bana öyle çok daha zor geliyor.

3 tuş kullananı görmedim. Sağ ve sol klik için 2 tuş kullanılıyor genelde. Tek parmak ile bas çek yapmaktansa bir parmak ile basarken diğerinde çekme hareketi yapmak suretiyle bas çek hareketi yapmak daha hızlı olduğu için 2 parmak kullanılıyor. O hareketlerde fare kullanırken tuşlara basmak zor olduğu için tıklama işini klavyeden hallediyorlar. Tabii ki tablet kullanmak fareden daha kolay, o yüzden imkanı olan tablet kullanıyor.

Benim ne kullandığıma gelecek olursak ben farede tek tık kullanıyorum, o kadar. Çok tıklamalı yer gelince klavyeden ister istemez yardım alıyorum. Uzun süredir oyunu oynamıyorum, yanlış hatırlamıyorsam varsayılanı X ve Z tuşları, ben W ve E yapıp çizgi tuşunu Q yapmıştım.

Elin hangi tuşlarda rahat ediyorsa onları seç. Klavyenin aşağısında kalıp rahatsız ettiği için yukarı taşımıştım X ve Z'yi.

Sağ olun X ve Z ye atayınca daha rahat oldu.

Geri
Yukarı