Otaku Nedir? Bir Otaku Olup Olmadığınızı Öğrenin!

Senin bahsettiğin tip genelde "ergen" animelerini izleyip arkadaşlarına hava atan tip. Bunların sayısı Türkiye'de fazla olduğundan insanlar otakulara karşı önyargılı oluyor. Bu konuda bir şey diyemem. Fakat siz direk çamur atmışsınız benim eleştirdiğim nokta orası.

Otakuları dövün diye bir şey demedim ki ben kavgaya karşı birisiyim. Her şeyin nasıl iyisi ve kötüsü varsa ben otaku topluluğun kötü kişiliklerinden bahsettim yoksa sizin gibi otakular oldukça ne mutlu bana. Bu kişilikler yazım yanlışı yapar otakuyum diye gururlanır ve biz başka bir çizgi film izliyoruz diye yargılarlar bizi. Düzgün bir otaku diğer bir insanın düşüncesine saygı duyar örnek olarak siz. Otaku toplumunun çoğunluğu ergen tiplerden oluşuyor bunda şüphe yok bence. Anime forumlarında gezip nefret edebileceğiniz bir insanda gelebilir çok sevebileceğiniz bir insanda.
LordWanter'a söyledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
LordWanter'a söyledim.

Alıntılamadığınız için bir an bana söylediniz gibi oldu.

Senin bahsettiğin tip genelde "ergen" animelerini izleyip arkadaşlarına hava atan tip. Bunların sayısı Türkiye'de fazla olduğundan insanlar otakulara karşı önyargılı oluyor. Bu konuda bir şey diyemem. Fakat siz direk çamur atmışsınız benim eleştirdiğim nokta orası.

Anime'ye ön yargım bu ergen tipler ve weeaboolar yüzünden olmuştur. Otaku kitlesinin çoğunluğu ergenlerden oluştuğu için bir an iyi otakuları unutmuşum.:) Siz en azından otakulara başka bir kapıdan bakmamı sağladınız bu konuda çok teşekkür ederim, anime izleyesim geldi şimdi de.:ROFL::ROFL:

Ben genelleme yapıyordum. Ayrıca benim bahsettiğim otakular forumlarda gezip ego kasan ve +18 türündeki animeleri izleyenler. Ben sana bir şey demedim. Bahsettiğim kitleye dedim.
Bana bir şey dediğini iddia etmedim, zaten ben otaku falan da değilim. Muhatap olduğun kişinin (@xxxxxxx123) ise otaku olduğu apaçık ortada. Bu yüzden arkadaşın mesajını alıntılayıp "Bu bir hastalık, bu insanlar saygısız" demen kesinlikle doğru değil.

Bu bir hastalık bile olsa, tanıştığın tüm otakular saygısız da olsa genelleme yapmamalısın.

@xxxxxxx123 ban yedim cidden size yazmak için yerim de duramadım. Kendinize Otaku demenize cidden çok sinirlendim. Otaku olduğunuzu sanıyorsunuz, değilsiniz. Otaku diye etrafta dolaşırsanız burda olan olay daha çok olur ben size söyliyim. Kabullenin ya da kabullenmeyin beni ilgilendirmez. Bence değilsiniz, eğer inat ediyorsanız " ben otakuyum, otakular böyledir şöyledir " demeyin. Gurur duyulucak bir şey değil ama seçimlerine karşı saygı duyuyorum. Bir Animeyi ölümüne savunmadığınız ve onsuz yaşamayacağınızı düşünüyorsanız evet, Otakusunuz. Ama dediğim gibi çok dışlanırsınız.
Sanıyorsunuz, değilsiniz dedim lütfen alınmayın. İyi bir şey ama siz haketmiyorsunuz anlamına getirmiyorum. :)

Türkiye'de öyle oda olsun olmasın, ne fark eder? can atıyorlardır "keşke olsa" diye. Weaboo'lar la karıştırıyorsun diyeceksiniz, Weaboolar sadece Anime manyağı değil, Japonya kültürüne'de seviyorlar. Aşırı derecede.

@Xoloth Hocam, resmen dünyayı karşınıza aldınız böyle diyerek. :)

Anime, çizgi film değildir.
@Silinen üye

Hocam öncelikle şöyle bir şey varki otaku olmak için bir animeye bağlanıp hayatını ona adamak sizi otaku yapmaz. Şöyle örnekleyeyim benim posterleri çok seven bir arkadaşım var ve anime posterlerine bayılıyor(sallıyorum). Özellikle de Bleach animesinin posterlerine. Odaya posterini yapıştırmayı bırak salonuna bile yapıştırmış. Ama anime izlemiyor. Bu arkadaşım Bleach animesinin posterlerine ve karakterlerine bayılıyor fakat animesini izlemiyor. Bu arkadaşım otaku mu ? Tabii ki değil. Otaku dediğim gibi bağımlı demek. Sadece bağımlı. Ben bu kelimeden bir animeyi ölümüne savunma anlamını çıkaramıyorum. Fakat bu da sizin görüşünüz. Saygı duyuyorum :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı