Oto yıkamacıda çalışmak iyi midir?

Onur kisa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sabah 9 akşam 8 oto yıkama işine girdim. Maaşı günlük 130 TL (30 lira yemek parası). Sizce iyi mi?

Arkadaşlar sabah 9 akşam 8 oto yıkama işine girdim. Maaşı günlük 130 TL (30 lira yemek parası). Sizce iyi mi?
Eglenceli is aslinda kucukken bende 1 yaz calismistim maas hakkinda bir sey diyemem cok az gibi geldi bilmiyorum oto yikamalarin guncel fiyatlarini. Ama asgari ucret bile etmiyor.

Tabi ki değil 11 saat çalışıyorsun her gün çalıştığını düşünsen anca 3000 lira yapıyor. Çok sıkışık durumdaysan ve başka iş bulamadıysan orası ayrı tabi.

Berbat. Arkadaşım yazda Popeyes'da çalıştı ve aşırı rahat olduğunu söylemişti. Her gün gece 1-2'ye kadar kalıp ayda en az 6000TL almış. Şuan işten çıktı ama hala bedava yemek veriyorlar ona 😃

Son düzenleme:
Yok yemek'miş , yok servis'miş hiçbirine tav olma sakın.
Normal çalışma saatin 8 saat olmalı.
Bilemedin 10 saat olsun.
Ve bu çalışma şartların da sana en az 210-220 tl arasın da vermeli.
Oto yıkamada çalışmak ciddi mana da beden işçiliğidir.
O yüzden kendini tabiri caizse satarken iyi pazarlaman gerekiyor.
( Mesleğin yoktur ve seni kimse işe almıyordur yanı bir kriterin de yoktur ve bulabildiğin sana göre düzgün işlerden en iyisi bu dur o zaman yapacak bir şey yok çalışabilirsin ancak arkadaşların ve benim de söylediklerimi unutmamanı tavsiye ederim )
Her şey gönlünce olsun kardeş ;)

Geri
Yukarı