Otobanda hız sınırı var mı?

Sence hız sınırı olmamama gibi bir durum varmı dostum. Sizin şimdi düşüneceğiniz şey kaç radara girdim olmalı

Arkadaşlar trafiğe çıkalı bir hafta oldu. Yeni bir şoförüm. Otobanda hız sınırı olmadığını düşünerek ve hiçbir yerde kamera görmediğim için Edirne'den İstanbul'a gelirken otobanda 160-170 ile geldim. Ceza yağar mı?

Ustam kusura bakmayın ama ehliyet için yazılı sınavdan nasıl geçtiniz?

Onbinlerce kilometre tecrübemle 50 ile giderken yaptığım kazada sol bacağım koptu yeni şoförsün daha limitlerini bile bilmiyorsun 170 ile bir yere girersen direksiyona resmin çıkar. Yapma.
Geçmiş olsun hocam da tofaşla falan mı kaza yaptınız normal bir arabayla 50 ile yaptığınız kazada bir şey olacağını sanmıyorum çünkü.

Edirne-İstanbul paralı otobanı'mı? Bazı paralı otobanlar dışında çoğu paralı Otoban'da hız sınırı var diye biliyorum ama genelde gurbetçiler geçtiği için o yoldan çok dert etmiyorlar yani yediğinizi çok sanmıyorum bizde geçmiştik oradan 5-6 kere denk gelmedik hiç.

Evet bomboştu yol zaten. Bir ben vardım.

Yağar. Sürat sınırı 2022 Haziran ayı itibarı ile uygun noktalarda 130'a çıkarıldı limit var yani. Onbinlerce kilometre tecrübemle 50 ile giderken yaptığım kazada sol bacağım koptu yeni şoförsün daha kendi limitlerini, arabanın limitlerini hatta gittiğin yolun sürat limitlerini bile bilmiyorsun 170 ile bir yere girersen direksiyona resmin çıkar. Yapma.

Tabi konu troll'de olabilir. Kimse tabela okuyamayan birisine ehliyet vermemiştir herhalde.
Hangi araçla yaşandı bu olay? Geçmiş olsun.

Arkadaşlar trafiğe çıkalı bir hafta oldu. Yeni bir şoförüm. Otobanda hız sınırı olmadığını düşünerek ve hiçbir yerde kamera görmediğim için Edirne'den İstanbul'a gelirken otobanda 160-170 ile geldim. Ceza yağar mı?
Bir gün e-devletinde gezerken boru gibi bir ceza ile karşılaştığında anlarsın dostum.

Geri
Yukarı