Otobüs anılarınızı anlatın

İstanbul'un minibüslerini bilmeyen yoktur. Tıkış tıkış olur. Böyle tutunursun ama en ufak bıraktığında geriye doğru sürüklenirsin dengeni kaybedersin. İşte bende öndeki kapının ordaki direğe tutundum, bilirsiniz arkada hemen bir koltuk olur. Yani size şöyle diyeyim o koltuğa oturursanız ve önünüze birisi gelirse 4K HD bir şekilde arka tarafını izliyorsunuz. Neyse, ben direği tuttum ama direk ıslak. Yani elim kayıyor. Sürekli arkaya düşecekmiş gibi oluyorum. 10-15 dakika sonra o dediğim koltukta oturan abi "abicim gel sen otur, yoksa üstüme düşeceksin kötü bir görüntü ortaya çıkacak" dedi. İki makara falan oturdum, oturmaz olaydım. Adam bildiğin koltuğa işemiş gibi ter akıtmış. İlk başta fark etmemiştim, ayağa bir kalktım bildiğin Johnny Sins'in kafası gibi parlıyor koltuk. İnanılmaz pis ter kokuyor. O anki stresle "acaba benim yaptığı zannederler mi?" falan triplerine girdim. Eve gidince üstümü çamaşır makinesine atıp direk banyoya girdim. Rezil bir gündü.

Yanlış dolmuşa binip Allah'ın unuttuğu bir köye gitmistim yolda da hiç etrafima bakmayıp telefonla oynadığım için fark etmemisim. Neyse ki dolmuşçu kral adamdı eve kadar güzergahı olmamasına rağmen bırakmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bursa'da yollar üzerinde kurulmuş tramvay var, ismi İpekböceği. Tramvaya binmiştim, ilk defa tramvay boştu ve oturacak yer bulmuştum. Bindiğim duraktan sonra bir kız daha bindi ve karşıma oturdu, karşılıklı bakışıyorduk ve emindim benden elektrik aldığından. Yavaş yavaş geleceğim yere yaklaşıyordum, inmem gerekecekti sonrasında yavaştan hazırlandım ama kız bakışlarını kesmiyor yine bakıyor. Kalktıktan sonra yavaş yavaş kapıya doğru ilerlerken tramvayın önüne araba geçtiği için çok sert ve ani bir fren yaptı, ben o hızla önümdeki yaşlı teyzenin üzerine kapaklandım, teyze altımda kaldı. Ayağa kalktım, teyzeden özür dileyerek onu da kaldırdım. Kız bana gülerek bakmıştı. Teyzenin durumu iyi ve olay tamamen gerçek.

2016 yılı Haziran ayında İstanbul'a halamlara gidiyorduk. Gece vaktiydi. Çanakkale Ayvacık tarafındayız. Yol virajlı. Bir tane otomobil sol şeritten önümüze geçti. Bu nedenle az daha uçurumdan yuvarlanacaktık ki şoför tecrübesini konuşturarak otobüsü paramparça olmaktan kurtarmıştı. Hâlâ unutamıyorum bu olayı....

İlk kez otobüse binmiştim. Otobüs her sarsıldığında kaza yaptık sanıyordum 🤣

Geri
Yukarı