Anılarınızı anlatın

Lisede bir konferansta sunucu sürekli anısını mı ne anlatıyordu, bizim arkadaş da diğer arkadaşa "
yok mu senin de bi anın, anlatsana bi güzel anını
" dedi :D çıkışta kavga edeceklerdi, kavga etmesinler diye ikisini ayrı kapılardan çıkarttık. Siz şimdi "anılarınızı anlatın" deyince direk aklıma o geldi. Ah liseyi çok özledim.

Arkadaşla okul turnuvasından çıkmıştık turnuva çıkışı olduğu içinde izinliyiz diye bahane bulup okuldan çıkmıştık markete gidip bir şeyler alalım dedik ve gittik. Neyse marketten az buz bir şey alıp çıkacakken bir teyze gelip "kuzularım şuradan dondurma alında aldıklarınızı ben ödeyeyim dedi"biz de tamam modunda dondurma seçmeye gittik. Ben 10 TL'lik dondurma aldıktan sonra arkadaş 50 TL'lik dondurma almıştı. Ben ne kadar uyarsamda arkadaş alır ya kafasındaydı.
Sonuç: Benimkini aldı arkadaşın dondurmayı da ben ödedim arkadaşla kahkahaya boğulup gittik.

Lisede bir konferansta sunucu sürekli anısını mı ne anlatıyordu, bizim arkadaş da diğer arkadaşa "
yok mu senin de bir anın, anlatsana bir güzel anını
" Dedi :D çıkışta kavga edeceklerdi, kavga etmesinler diye ikisini ayrı kapılardan çıkarttık. Siz şimdi "anılarınızı anlatın" deyince direk aklıma o geldi. Ah liseyi çok özledim.

Ortaokulda 8.sınıfım tabii son haftalar LGS falan bitti okulda sarıyor bende okula gitmiştim ölesine neyse geçtim arka sıraya oturdum dersler zaten boştu sonra Arapça dersi geldi (imamhatipte okudum hoca bayan ve değişik biri) neyse saldı hoca bizi, bizim bir tane fırlama çocuk var yanında da çakma getirmiş çakmakla kağıt yaktı sınıf Full yanık koktu sonra hoca kokuyu aldı dedi kim yaptı açıkca söylesin dedi bizde yok biz falan yapmadık dışarıdan geliyordur dedik, hoca zaten takıntılıydı bana ve bende arkada oturuyorum hoca direk beni ver arkadaşımı çağırdı üstünüze bakacağım dedi ne varsa çıkarın dedi neyse anahtar falan çıkardım cüzdanı çıkarmamıştım sol cebimde de telefon vardı hoca baktı montuma falan sonra dedi cebinde ne var ben dedim cüzdan var hocam dedim hemen cebimden cüzdanı alıp masaya koydum telefon olan cebimide tişörtü aşağıya çekerek gizledim sonra hoca bir şey bulamadı bir şey bulamayınca da kafaya taktı dedi müdürün yanına gidiyorum arama yaptıracağım dedi buradan bir yere ayrılmayın dedi biz o korkuyla ne yapacağımızı şaşırdık sonra sınıf dolabının ustunde kimsenin olmayan melodikalar var hemen onun içine telefonu soktum çakmağı olan çocukta çakmağı tuvalete sakladı sonra arama yaptılar bir şey bulamadılar hoca sinirlendi konuyu sınıf öğretmenine falan söyledi 2-3 gün sonra da unuttular.

Bir de yine ortaokulda çıkışta yürüyoruz arkadaşlarla (bizim okul uzakta ve pek tekin bir yer değil geceleri değişik şeyler yapıyorlar :) ) neyse yürüyoruz arkadaşım dedi olum o ne lan çikolata kutusu mu dedi uzaktan öyle görünüyordu sonra gittik yanına bir baktık pr******f kutusu içi Full dolu sonra aldık bunu okulda 3-5 kişiye sattık parasınıda bir güzel yedik.

Birkaç tane daha var onları da anlatırım birazdan.

Biraz karmaşık ama cidden çok tuhaf bir anım var:

Ben zifiri karanlıkta uyuyabiliyorum anca, hiçbir şekilde ışık girmiyor odama, siyah perdem var vs. ve her zaman sağ kolum yastığımın altına gelecek şekilde uyurum, bu yüzden zaman zaman kolum uyuşur. Bir gün gece saati (sanırım 3-4 gibi) kolum uyuştuğu için otomatik olarak uyandım, ama kolumun uyuşukluğunu ve o sebepten ötürü uyandığımın farkına varamadım anlık olarak çünkü uyku sersemiydim. Sol elimi yanlışlıkla sağ elimin üstüne attım, sağ kolum ve elim tamamen uyuşmuş ve o sebepten sanki başka birisinin elini tutuyormuş gibi hissettim, odam zaten zifiri karanlık. Ani bir bağırma ile ayağa kalktım ve kolum tamamen uyuşuk olduğu için aşağıya sallanmaya başladı, kolumu hareket ettiremediğimden daha da korktum :D 30 saniye içinde çok farklı şeyler yaşadım, zaten uyku sersemi de olduğum için ekstra absürt oldu olaylar.

Maç yapıyorduk 5-4 öndeydi bizim takımımız sonra rakip takımdaki arkadaşım şut çekti ben top bana çarptı ve gol oldu sonrasında penaltı kazandık ben kullanacaktım. Sonrasında penaltıyı dışarıya attım. Hem kendi kaleme gol attım hem de penaltı kaçırmış oldum ama maçı kazandık 😀.

Yeni konular

Geri
Yukarı