Otomatik OC sonrası sisteme bir şey olmuş mudur?

Kalbini kırmak istemem ama sorununu bu şekilde çözemiyor gibisin.

Yanık kokusu tam geldiği anda bilgisayar siyah ekrana geldi kendini korumaya alıyordu ben o anda fişi çektim acaba bir bileşen zarar görmüşmüdür ? sıfırladım ayarları herşeyi bilgisayarım çalışıyor yardımcı olabilirmisin ?

Yanık kokusu tam geldiği anda bilgisayar siyah ekrana geldi kendini korumaya alıyordu ben o anda fişi çektim acaba bir bileşen zarar görmüş müdür? Sıfırladım ayarları her şeyi bilgisayarım çalışıyor yardımcı olabilir misin?

Bu konuda bilir kişi ben değilim, yukarıda arkadaş yardımcı olmayı deniyor onun mesajlarına bakabilirsin. Söylediğin şeyler sorunu anlamaya yeterli değil, bir takım şeyler söylemiş sana onları uygula ekran kartın yanıyor mu yanmıyor mu söyler zaten.

Otomatik overclock programı dediğiniz program nedir tam olarak?
Programın adı dual intelligent proccessors 5 Yanık kokusu tam geldiği anda bilgisayar siyah ekrana geldi kendini korumaya alıyordu ben o anda fişi çektim acaba bir bileşen zarar görmüşmüdür ? sıfırladım ayarları herşeyi bilgisayarım çalışıyor yardımcı olabilirmisin ?

Anlıyorum dostum.
Yukarıda birisi sıcaklık değerlerini kontrol edin demiş mesela.
Birisi bilgisayara stres testi (ekran kartı benchmark testi, işlemci benchmark testi vs.) Yapıp karşınıza çıkan sonuçları yazın demiş mesela.
Bunları uygulayıp buraya yazarsan ve bilgisayar parçalarını da yazarsan konu hakkında bilgi sahibi insanlar ne olup bittiğini sana söylerler.
Düzenleme: dobarlan bıragma gendini.

Anlıyorum dostum.
Yukarıda birisi sıcaklık değerlerini kontrol edin demiş mesela.
Birisi bilgisayara stres testi (ekran kartı benchmark testi, işlemci benchmark testi vs.) Yapıp karşınıza çıkan sonuçları yazın demiş mesela.
Bunları uygulayıp buraya yazarsan ve bilgisayar parçalarını da yazarsan konu hakkında bilgi sahibi insanlar ne olup bittiğini sana söylerler.
Düzenleme: dobarlan bıragma gendini.
Bu testleri yaptım bir sorun olmadı ama yinede korkuyorum

Hangi programla testi yaptınız?
Prime 95 15 Dakika Kadar Yaptım 85 86 yı geçmedi .

Sıcaklık değerlerini belirli bir süre gözlemleyin.
Prime 95 15 Dakika Kadar Yaptım 85 86 yı geçmedi .

Sıcaklık değerlerini belirli bir süre gözlemleyin.
Sıcaklıklarda bir problem yok bilgisayar kendi kendine yeniden başlamaya çalıştı siyah ekran geldi tam o anda yanık kokusu aldım işlemciden ama bir sorun yok şuan işlemci fanından gelme ihtimali varmı bu kokunun ama fanda sorunsuz çalışıyor birşey olmamıştır heralde

Sıcaklıklarda bir problem yok bilgisayar kendi kendine yeniden başlamaya çalıştı siyah ekran geldi tam o anda yanık kokusu aldım işlemciden ama bir sorun yok şu an işlemci fanından gelme ihtimali var mı bu kokunun ama fanda sorunsuz çalışıyor bir şey olmamıştır herhalde.

Anakarttan gelme ihtimali daha yüksek işlemciyi söküp kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı