Otomatik vs Manuel otomobil

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    60
Otomatik. O kadar para veriyorum bir de vites atmak ile mi uğraşacağım? Oldu olacak pedal da çevireyim :D
Alt şasiyi del, oradan ayaklarınla devam et bence. Daha kolay olur otomatikten.
@Jira bak merak ettim, uçak boşta gider mi? İttirerek?

Otomatik şanzımana bağlı. DSG ve CVT ise masraflıdır, misal Volkswagen'lerde manuel tercih edilmeli. Ama Mercedes'lerde otomatik tercih edilmeli. Ticari arabalarda manuel kullanılmalı. Yarış arabası, drag race arabası tarzındaysa kesinlikle ve kesinlikle manuel olmalı.

Benim araba manuel. Bilerek manuel aldım çünkü vites atmak ve kontrolün tamamen bende olması hoşuma gidiyor. Arabam daewoo gentra.

Hocam konuyla alakasız ama daewoo gentra ile Chevrolet lacettiler aynı olması lazım. İkinci el olarak aldıysanız sensörleri kontrol ettirin inanılmaz sorunlu makinede lacetti durmadan sanayiye götürüyorum.

Otomatik şanzımana bağlı. DSG ve CVT ise masraflıdır, misal Volkswagen'lerde manuel tercih edilmeli. Ama Mercedes'lerde otomatik tercih edilmeli. Ticari arabalarda manuel kullanılmalı. Yarış arabası, drag race arabası tarzındaysa kesinlikle ve kesinlikle manuel olmalı.
Ek olarak 2. elde yaşlı otomatik araba tercih edilmemeli, çok arıza çıkarıyorlar.

Ek olarak 2. elde yaşlı otomatik araba tercih edilmemeli, çok arıza çıkarıyorlar.
Aslında tork konvertörlü ve CVT şanzımanlar bakımlıysa sorun çıkarmaz. VW Passat B6 2.0TSI K04 turbo araçta Aisin AL6 tam otomatik şanzıman var ama on numara birliktelik sağlıyor. Ha keyif olarak Renault manuel şanzımanı derim ama onları çok zorlayınca vites çubuğu çıkıyor.

Geri
Yukarı