Çözüldü Ehliyet Sınavında Manuel mi Otomatik mi Kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hangi vites türü için kaydolur ve eğitim alırsanız, o vites ile sınava girersiniz.

Zaten büyük ihtimalle, eğitim aldığınız araç ile sınava gireceğiniz araç aynı olur.
Mutlaka öğretirler orada, sizi baştan savmalarına izin vermeyin. Yapamadığınız yerlerde gidin sorun yardım isteyin, yoksa rahatı çok sever kurs çalışanları.
Tamamdır, araba sürmek istediğin yere kendi aracınla rahatca gidebilmek çok güzel bir şey ve ehliyet almayı çok istiyorum o yüzden biraz heyecan var aklımdaki soruları bilenlere sorayım dedim.

Size soracakları ilk iki soru “Araç kullanmayı biliyor musunuz, trafik tecrübeniz var mı?”

İkisine de hayır diyip kursun etinden sütünden yararlanın. Yoksa bir kurs başı bir de sınav günü görürsünüz hocalarınızı ve eğitimleri.

Ben ikisine de evet dediğim için teori dersleri aldıktan sonra direksiyon dersleri için haber bile vermemişlerdi. Gidip kendim 1 hafta kadar park kurallarını öğrenecek düzeyde alıp öyle girmiştim sınava.

Size soracakları ilk iki soru “Araç kullanmayı biliyor musunuz, trafik tecrübeniz var mı?”

İkisine de hayır diyip kursun etinden sütünden yararlanın. Yoksa bir kurs başı bir de sınav günü görürsünüz hocalarınızı ve eğitimleri.

Ben ikisine de evet dediğim için teori dersleri aldıktan sonra direksiyon dersleri için haber bile vermemişlerdi. Gidip kendim 1 hafta kadar park kurallarını öğrenecek düzeyde alıp öyle girmiştim sınava.
Benim hiç pratiğim yok ama arabanın kaputunu ve bagajındaki muhabbetleri biliyorum daha önce lastik değiştirmiştim bir kere eski bir arabada onu biliyorum aracın içindeki düğmeleri filan biliyorum videolardan başka da bir tecrübem yok :D

Otomatik aracı zaten çok kolay öğrenirsiniz. Kullanması da kolaydır çünkü ayağınız gaza frene bastıktan sonra size tek kalan çevreyi kontrol etmek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı